Bardejov otvoril finálovú sériu víťazným obratom
zdroj: jäzva

V prvom zápase o víťaza skupiny Východ 2. hokejovej ligy HKM Rimavská Sobota prehrala s HK Bardejov 3:4. Keďže sa hrá na dve výhry, rozhodnutie môže nastať už v druhom zápase v sobotu v Bardejove. Pri nerozhodnom stave zápasov by konečný verdikt nastal v nedeľu 3. februára na ľade Soboťanov.

Šarišania nastúpili s šesticou obrancov a štvoricou útočných formácií. Domáci mali len tri päťky. Skóre otvorili domáci Koniar, ktorému prihrával Moroz po desiatich minútach. Po ďalších desiatich už v úvode druhej tretiny bolo 2:0. Koniar s Dmitrijevom podporili zakončenie z hokejky Budu na 2:0. Ešte že Paulovský a Palko pripravili puk pre Leskovjanského a hostia korigovali na 2:1. Predsa len domáci využili presilovku pri vylúčení Poláčka a odskočili na rozdiel dvoch gólov. To Buda využil kombináciu Matuška a Dmitrijeva. Od 36.min. hostia nevyužili dve prsilovky o jedného hráča.  Zaujímavá bola záverečná časť dôležitého duelu. Hneď v úvode bardejovský Komloš získal puk pre Lopáčka, ktorý dal kontaktný zápis na 3:2. Záver hostia zahrali bez vylúčení a konfliktov, vyplatilo sa. Omilostený Česelka zužitkoval činnosť Poláčka a bolo vyrovnané necelých desať minút pred koncom. Aktívnejší Bardejovčania v koncovke nelenili a tesne pred klaksónom Paulovský s Komlošom našli Palka. Obranca hostí mieril za chrbát Križana a pečatil výhru prvého zápasu.

Finále play off, 1.zápas:

Rimavská Sobota – Bardejov 3:4 (1:0, 2:1, 0:3). Na zápasy 0:1.Góly: 11.35 Koniar 1:0, 21,55 Buda 2:0, 24,41 Leskovjanský 2:1, 33,22 Buda 3:1, 41,25 Lopáček 3:2, 51,44 Česelka 3:3, 51,40 Palko 3:4. Rozhodovali Lesay, Šebeň, Nosek, 350 divákov.

Rimavská Sobota: Križan – M. Slovák, Majerík, Lušnikov, Gábor, Matuška, Škantár – J. Slovák, Filipiak, Šagát – Moroz, Koniar, Vilčinský – Buda, Dmitrijev, Zorvan.

Bardejov: Dzúr – Polaček, Kokšarov, Palko, Komloš, Hreha, Mihňák – Leskovjanský, Lúč, Holéczy – Lopaček, Paulovský, Lesňák – Duračinský, Leščišin, Panóc – Česelka, Osuský, Chmeľ.

2.zápas v sobotu 2.2.o 17.30: Bardejov – Rimavská Sobota. Prípadný tretí v nedeľu 3.2.v Rimavskej Sobote.

Autor: Juraj Ščerbík