HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ako banda pozbierancov, hnevá sa Radivojevič, Kristín vie o svojej úlohe
zdroj: foto jäzva

Ako banda pozbierancov, hnevá sa Radivojevič, Kristín vie o svojej úlohe

Šesťbodový zápas na trenčianskej Sihoti vyznel lepšie pre Nové Zámky. V súboji kto z koho si hostia odviezli všetky body zaslúžene. Rozdiel medzi dvoma tímami bojujúcimi o šiestu priečku sa zväčšil na sedem bodov.

Súboj kto z koho nemal na Štadióne Pavla Demitru jasného favorita. Dukle sa v domácich súbojoch darí. Hostia z Nových Zámkov s prichádzajúcim play off vylaďujú formu. Očakávania, že v stretnutí padne minimum gólov, sa naplnili. Novozámčanom na tri body stačili iba dva.

„Ťažko zápas hodnotiť. Na to, že hráme o prvú šestku, sme predviedli veľmi málo. Bol to dôležitý zápas. Musíme sa viac biť o víťazstva. Z nášho vlažného výkonu som mal pocit, akoby sa jednalo o bežný zápas. Takto sa o prvú šestku nebojuje,“
povedal po záverečnom klaksóne kapitán Trenčanov Branko Radivojevič.

Vojakov môže bodová strata mrzieť. Do konca základnej časti zostáva už iba osem duelov a na šiestu priečku zaisťujúcu priamy postup do štvrťfinále strácajú už sedem bodov. Naviac sa na nich dotiahol maďarský Miškovec.

Čo povedať. Iba klasickú frázu, že sa budeme biť až do konca. Ak však budeme hrať takto, na prvú šestku môžeme zabudnúť. Musíme sa zobudiť, lebo inak nám sezóna skončí veľmi rýchlo,“ pokračoval Radivojevič, ktorý neskrýval sklamanie.

Pritom zápas mohla Dukla zlomiť na svoju stranu v druhej tretine. Rýchlo sa jej podarilo vyrovnať nepriaznivý stav a mala aj niekoľko šancí, aby sa dostala do vedenia. Z očakávaného tlaku v poslednej časti hry napokon nič nebolo.

Hráme príliš zložito. Stále hľadáme niekoho iného a puk skončí v rohu klziska. Máme dosť skúsené mužstvo, aby sme vedeli, čo máme robiť. Niekedy na ľade pôsobíme ako banda pozbierancov,“ pokračoval trenčiansky kapitán.

Zverenci trénera Milana Jančušku mali do duelu ideálny vstup. Už prvá strela v ich podaní z hokejky Tomáša Urbana skončila za chrbtom Michala Valenta.

„Rýchly gól vždy pomôže. Súper zostane zaskočený. Sám som bol prekvapený, ako rýchlo sa nám podarilo presadiť. Chvalabohu...,“
pokračoval Kristín, ktorý pred siedmimi rokmi hájil farby vojakov. 

Matej Kristín (2)

Ilavský rodák predviedol v bránke kvalitný výkon. Dobre mu pomáhali aj spoluhráči pred ním, ktorí v defenzívnej činnosti predviedli kompaktný výkon a nepúšťali domácich do šancí ani tlaku.

„Z našej strany sa jednalo o dobrý výkon. V poslednej časti hry som čakal, že Trenčín vyvinie tlak, no nestalo sa tak. Okrem Radivojevičovej šance nemali vážnejšiu strelu,
“ zamyslel sa Kristín.

Napriek tomu v poslednej dvadsaťminútovke zažil nepríjemný moment. Po osobnom súboji zostal hodnú chvíľu ležať na ľade a zdalo sa, že ho vystrieda Andrej Košarišťan.

„Protihráč šiel do brány s našim obrancom a trafili ma kolenom do hlavy. Cítil som, akoby mi vyskočila sánka, no hneď bola späť. Pocítil som veľkú bolesť za uchom. Teraz je to v poriadku, uvidíme čo sa bude diať zajtra,
“ vysvetľoval chvíľkovú indispozíciu 29-ročný gólman.

Kristín nastúpil už na šiesty zápas v rade. Počas nich Nové Zámky prehrali iba raz, keď v Žiline prehrali až po samostatných nájazdoch. V ostatných dueloch získali plný počet bodov a gólman si drží skvelú bilanciu s úspešnosťou zákrokov 95 percent.

Mali sme sériu prehier a tréneri chceli dať Košarišťanovi voľno, pretože odchytal všetky zápasy. V dnešnej dobe to chytať stále veľmi náročné. Aj on si potrebuje oddýchnuť pred ďalšou časťou sezóny. Som rád, že môžem tímu pomôcť. Viem, aká je moja úloha. Byť dobrou dvojky. Rád ho znova pustím do bránky,“ zakončil rozhovor s úsmevom Kristín.

Najnovšie z klubu: MHC Nové Zámky

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk