HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nič nám nedarovali, hovorí po streleckom koncerte Dukly Bartovič
zdroj: foto jäzva

Nič nám nedarovali, hovorí po streleckom koncerte Dukly Bartovič

Strieľali a dávali góly, ako by to bola najjednoduchšia vec na svete. Dukla prekonala gólmanov Budapešti dovedna osemkrát, no napriek tomu je vidina vysnívanej šiestej priečky poriadne ďaleko.

Trenčania mali do zápasu ideálny vstup. Naštartovali ich dve rýchle presilové hry. V úvodnej tretine sa presadili trikrát a zvyšok zápasu si užívali.

„Boli sme produktívni. Zápas nám jednoznačne vyšiel. Netreba zabúdať na prínos Miška Valenta. Pochytal zopár šancí,“
povedal po záverečnom klaksóne Daniel Krejčí.

Domáci tím nabral v úvodnej dvadsaťminútovke potrebné sebavedomie, z ktorého následne čerpal sily až do samého záveru stretnutia.

„Potom sa už akcie tvorili takmer samé. Verili sme si. Kiež by sa čo najviac duelov vyvíjalo v náš prospech podobným spôsobom,“ zaželal si 26-ročný legionár z Česka.

Návrat na ľadovú plochu oslávil gólom, keď v závere druhej časti hry po Ölveckého zadovke poslal gólový pozdrav Rajnovi. Na prvý pohľad sa však zdalo, že mu puk skĺzol z hokejky a jeho strela nad ľadom gólmana MAC prekvapila.

Priznávam. Chcel som strieľať na lapačku, napokon však puk skončil medzi betónmi. Niekedy sa podobné situácie vydaria lepšie ako pôvodný zámer. Sú momenty, kedy stačí zavrieť oči a jednoducho vystreliť. Keď mierite, pozeráte sa na určité miesto a brankár približne vie, kam puk poletí. Ak ich zavriete, netuší, čo je vašim zámerom,“ pousmial sa  obranca a doplnil: „Ruka drží bez problémov. Keďže sa vyhralo, návrat na ľad je o to jednoduchší. Nemal som problémy ani s dychom ani so svalmi.“

Daniel KrejčíHokej chutil aj ďalšiemu navrátilcovi do zostavy trénerského tandemu Oremus-Pardavý starší. Milan Bartovič strelil gól a na ďalšie dva prihral.

"Hokej sa musel páčiť každému. Divákom, trénerom a aj tým, ktorých ani veľmi nezaujíma. Strelili sme osem gólov a podali parádny výkon,“
tešil sa skúsený útočník.

Po dvoch tretinách mali Trenčania dokonca nakročené k tomu, aby strelili magickú desiatku. V úvode záverečnej tretiny pridali siedmy presný zásah. Následne Radivojevičov gól uznaný nebol pre postavenie Mikulu v bránkovisku.

„Budapešť má šikovných hokejistov. Vedeli sme, že ani za vysoko nepriaznivého stavu sa nepoložia. Boli nebezpeční aj v záverečnej dvadsaťminútovke. Nič nám nedarovali,
“ rozprával ďalej Bartovič.

Trenčiansky rodák sa na ľade ukázal po dvojtýždňovej prestávke spôsobenej zdravotnými problémami. A cítil sa na ňom dobre.

„Sám som čakal, ako to bude. A všetko bolo v poriadku,“
tešil sa.

Do konca základnej časti zostáva vicemajstrovi odohrať už iba sedem ligových stretnutí. Strata na šiestu priečku zaručujúcu priamu účasť vo štvrťfinále je momentálne osembodová. Napriek tomu sa vojaci nevzdávajú.

„Hrá sa ešte o dvadsaťjeden bodov. Ideme od zápasu k zápasu. Bodovať chceme vždy. Nechajme sa prekvapiť, ako to celé napokon skončí
,“ dodal tajnostkársky Bartovič.

Najnovšie z klubu: Budapest MAC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk