Košické víťazstvo chcel Pánbožko, "oceliarom" pomohlo utuženie partie pri človeče a kartách
zdroj: foto jäzva

Zdalo sa, že po štyridsiatich minútach je v Trenčíne o osude zápasu rozhodnuté. Silná vôľa domáceho tímu však v záverečnej tretine priniesla drámu. Napokon so šťastným koncom pre „oceliarov“.

Domáci tím v snahe bojovať o šiestu priečku potreboval proti rozbehnutým Košiciam bodovať. Hostia z východu patria medzi najlepšie tipsportligové tímy na klziskách súperov, čo na Sihoti potvrdili. Ustáli počiatočný tlak a umná hra ich posunula ku gólom. Dukla sa síce snažila, ale dlho bola neefektívna.

„Myslím si, že sme podali pomerne dobrý výkon. Stretnutie malo vysoké tempo, k čomu prispeli oba kolektívy. Bohužiaľ, nám to nepadalo. V závere sme sa zmobilizovali a siahali sme na dobrý výsledok. Určite sa však nemáme za čo hanbiť,“
povedal po záverečnej siréne Jiří Gula.

Domáci tím v stretnutí, kde padlo až deväť gólov, doplácalo na slabú efektivitu. Napriek vytvoreným šanciam si držal Habal dlho čisté konto. Pritom ak by úvodná šanca Mikulu, či únik Bartoviča v oslabení skončili v sieti, mohlo byť všetko inak.

„Proti Budapešti nám padlo všetko. A potom príde duel ako dnes a jednoducho to nejde. Aj to sa stáva,“
doplnil stroho český legionár.

Jiří Gula

Za stavu 0:3 mali Trenčania ideálnu príležitosť vrátiť sa do zápasu. Najskôr hrali štvorminútovú presilovú hru, ktorá sa v jej druhej polovici zmenila na výhodu o dvoch hráčov. Ani tri pokusy Gulu od modrej čiary však úspech nepriniesli.

„Ťažko povedať, či sa zápas lámal práve v týchto momentoch. Mali sme dostatok šancí na to, aby sme súboj zdramatizovali. Ak by sme sa presadili, možno by sa nám v konečnom dôsledku podarilo zvrátiť stav, ale to sú už len dohady,
“ povzdychol si Gula.

Dukle napokon slúži ku cti, že sa nevzdala ani v čase, keď prehrávala o štyri góly.

„Nemali sme už čo stratiť. Dve tretiny neboli z naše strany zlé. Samozrejme, vyrobili sme chyby, za ktoré sme aj pykali. Vedeli sme o ofenzívnej sile, ktorou disponujeme a snažili sme sa ju využiť,“
vysvetľoval Gula.

Spilar, Suja, Šedivý

Spokojnosťou po zápase žiaril Gabriel Spilar. Skúsený Košičan priviedol tím k trom bodom ako kapitán, keďže Ladislava Nagya trápia zdravotné problémy.

„Hrať s céčkom na drese je väčšia zodpovednosť. V Lacovi máme veľkého lídra. Podľa môjho názoru sa jedná o najlepšieho hráča v lige a nie je jednoduché ho nahradiť. Chlapci mi pomohli. Vyhrali sme a mužstvo šliape tým správnym smerom,“
tešil sa Spilar.

Košičania po výborných dvoch tretinách takmer stratili štvorgólový náskok. Po oddychovom čase však zmobilizovali sily a Trenčínu vytúžený štvrtý gól nedovolili dosiahnuť.

„Domáci ukázali veľkú kvalitu. Pozícia, kde sa nachádzajú, neodzrkadľuje ich reálnu silu. Chybou z našej strany bolo, že sme chceli už len brániť. Pánbožko však chcel, aby to všetko skončilo v náš prospech,