HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Dvojgólový hrdina Kluka prelomil štvrťfinálové prekliatie, Topoľčany považuje za svoj druhý domov
zdroj: fb/HC Topoľčany

Dvojgólový hrdina Kluka prelomil štvrťfinálové prekliatie, Topoľčany považuje za svoj druhý domov

Topoľčany mali Skaličanom vo štvrťfinálovej sérii čo vracať, keďže na ich štíte stroskotali vo vlaňajšom a aj predvlaňajšom play off. Keď k tomu ešte prirátame štyri prehry zo vzájomných súbojov v tohtosezónnej základnej časti, motiváciu revanšovať sa svojmu súperovi mali ako hrom. A zužitkovali ju dokonale. Skaličanov vyradili vo štvrťfinálovom zápolení v najkratšom možnom čase – po troch zápasoch.

Dlho sa však zdalo, že prvý mečbal zostane nevyužitý, keďže po 40. minútach prehrávali „žochári“ na Záhorí 0:2. K obratu zavelil v tretej dvadsaťminútovke Michal Kluka, ktorý dvomi presnými zásahmi vyrovnal na 2:2. „Po druhej tretine sme boli sklesnutí. Nehrali sme vôbec dobre, vyzeralo to tak, akoby sme hrali priateľský zápas. Druhý inkasovaný gól nás nakopol, na konci druhého dejstva to už bolo lepšie, zlepšenú hru sme preniesli do tretej tretiny, v ktorej sa nám podarilo napokon vyrovnať. Konečne sa obrátilo šťastie aj na našu stranu.“ 

Za svoj gólonosný výkon by  si zaslúžil pomyselný honor Hráča zápasu. „Dal som síce dva góly, ale pred prvým spravil výbornú robotu Albín Podstavek, druhý vyplynul z hry, ocitol som sa sám v rohu, otočil som sa smerom k bráne a nejak to prešlo za brankára. Niekto musel dať tie góly, tentoraz to vyšlo na mňa,“ zakontroval skromným tónom Kluka.

Od trénerského štábu dostal dôveru aj v samostatných nájazdoch, ale tam mu pri koncovke ušiel puk z čepele hokejky, takže situáciu musel zachraňovať v poslednej možnej chvíli a možno aj preto amerického brankára Trutta v domácej bránke neprekonal. „Vopred som vedel, čo chcem spraviť, ale ako hovoríte, tesne pred brankárom mi odskočil puk. Rozhodilo ma to. Samostatné nájazdy mali teda v rukách iní, nemohol som všetko rozhodnúť len ja,“ skonštatoval s úsmevom. Napokon sa nájazdy skončili už po štvrtej sérii, keďže sa v nich „žochári“ dokázali gólovo presadiť dvakrát (Uhnák a Podstavek), naproti tomu Skaličania neprekonali Hala ani raz.

Michal Kluka si zahral aj v Zápase hviezd 1. ligy (foto: jäzva)
Michal Kluka si zahral aj v Zápase hviezd 1. ligy (foto: jäzva)

Keby niekto pred štvrťfinálovou sériou prognózoval, že sa skončí už po troch zápasoch, veľmi by mu Kluka neveril. „Určite nie. Do série sme šli s rešpektom, niekde vzadu v hlave sme počítali aj s možnosťou, že to bude päťzápasová bitka,“ povedal pre HOKEJ.sk druhý najproduktívnejší hráč tímu a vzápätí dodal: „Podľa mňa konečný rezultát 3:0 nezodpovedá úplne tomu, aký hokej obe mužstvá predvádzali. Keď sme však mali tú možnosť, chceli sme sériu ukončiť čo najskôr. Veľmi nám pomohlo, že sme začínali štvrťfinále na domácom ľade. Zápas v Skalici bol pre nás z tých troch asi najťažší, ale zvládli sme ho. Pamätám sa, že pred dvomi rokmi sme doma dvakrát suverénne vyhrali, ale na Záhorí sme trikrát prehrali po predĺžení alebo nájazdoch. Nehrá sa nám tam dobre.“

Opäť sa ukázalo, že play off je prakticky nová súťaž. V základnej časti si zverenci Ľubomíra Hurtaja odniesli zo štyroch vzájomných zápasov so Záhorákmi chudobný bodík, teraz sa garde otočilo. „Možno sme sa vtedy menej sústredili. Teraz sme si na videu dopodrobna analyzovali najnebezpečnejších súperových hráčov a podarilo sa nám ich vynulovať. Taká bola naša taktika a našťastie nám to vyšlo.“

Na skalickom štadióne podporovala svojich miláčikov aj početná enkláva hosťujúcich fanúšikov. „Je to nádhera, mali sme tu takmer domáce prostredie. Skalica je celkom ďaleko, o to krajšie, že prišli za nami. Veľmi nám pomohli, robíme to pre nich! Na zápase však bolo celkovo oveľa menej ľudí, ako chodí u nás v Topoľčanoch.“ Tretí štvrťfinálový zápas sledovalo na Záhorí 1194 divákov, prvé dve stretnutia sa prišlo na "žochárov" pozrieť priemerne 2708 duší!

Michal Kluka vystriedal počas svojej kariéry už viacero klubov v našej druhej najvyššej súťaži. Minulú sezónu strávil väčšinou v Dubnici, ale chvíľku pobudol aj v hokejovo exotickej krajine. V Srbsku si obliekol dres CZ Belehrad. Svoj návrat po ročnej prestávke do Topoľčian neľutuje. „Mám to tu rád, hoci som Dubničan, Topoľčany vnímam ako môj druhý domov. Veľmi som sa sem chcel vrátiť, s chalanmi a trénermi si dobre rozumieme. V predošlých sezónach som mal nešťastie, že som vypadol vždy vo štvrťfinále. Momentálne prežívam veľkú radosť z toho, že sa nám podarilo prejsť do semifinále,“ povedal na záver 27-ročný útočník, ktorý ešte musí čakať, kto bude ich semifinálovým súperom. Do úvahy prichádzajú Michalovce alebo Martin.

Toto povedal po postupe do semifinále tréner HC Topoľčany Ľubomír Hurtaj:

zdroj: fb/HC Topoľčany

Najnovšie z klubu: HC Topoľčany

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk