HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Steel aréne dokončili výmenu mantinelov, začínajú mraziť
zdroj: foto jäzva

V Steel aréne dokončili výmenu mantinelov, začínajú mraziť

Nevyhnutnou podmienkou organizácie majstrovstiev sveta 2019 v košickej Steel aréne bola výmena mantinelov. Tie staré už nevyhovovali pravidlám Medzinárodnej federácie IIHF. Výmena tohto vybavenia haly napokon prebehla rýchlejšie, ako sa pôvodne plánovalo.

„Sme v podstate hotoví,“ ohlásil v stredu ráno generálny manažér Steel arény Igor Havrila. „Mantinely i plexisklá sú osadené a skončili sme skôr, ako sme plánovali. Sme teda spokojní a spúšťame výrobu ľadu. Momentálne prebiehajú dokončovacie práce na striedačkách a trestných laviciach. Inštalujeme tam novú korčuliarsku gumu.“

V piatok má do Steel arény doraziť nový špeciálny stolík v priestore časomeru, ktorý bude po novom zväčšený. Novinkou sú aj striešky nad striedačkami.

Čo sa týka nových plexiskiel, tak tie sú vyššie a bezpečnejšie. Nie sú to už liate sklá, ale plexisklá, ktoré by sa nemali rozbíjať. Toto bola hlavná požiadavka zo strany IIHF a v tomto smere sme teda hotoví,“ pokračoval Havrila.

Nové plexisklá umožňujú výkyvnosť do 15-tich percent. „Záleží od požiadaviek hráčov. My ich vieme zozadu trochu stiahnuť a znížiť či zvýšiť výkyvnosť. Uvidíme, aké budú požiadavky hokejového klubu a podľa toho to môžeme nastaviť.“

steel aréna - výmena plexi (11 obrázkov v galérii)

V Steel aréne už začali mraziť ľad. V piatok príde na rad maľovanie reklám a v sobotu by malo byť klzisko pripravené.

V nedeľu vyskúšame ľad a v pondelok už budú môcť hráči HC Košice trénovať opäť v Steel aréne,“ oznámil I. Havrila. 

Týmto sa však príprava haly na svetový šampionát neskončila. „V priebehu prvého polroku by nám mala prísť ešte jedna rolba a potom dotiahneme základné veci súvisiace s bežnou údržbou. Dokončili sme elektroaudit, budeme meniť svetelné zdroje nad hracou plochou (na prelome februára a marca) a ostanú posledné detaily v podobe údržby v šatniach,“ dodal generálny manažér Steel arény Igor Havrila.

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk