HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Verný fanúšik Capitals navštívil všetky haly NHL. Zosnulú manželku nahradila v závere tripu fotografia
zdroj: foto nhl.com

Verný fanúšik Capitals navštívil všetky haly NHL. Zosnulú manželku nahradila v závere tripu fotografia

Greg Christian prejavil smútok za svojou zosnulou manželkou netradičným spôsobom. Spoločne s ňou a neskôr už iba s jej fotkou v rukách, precestoval počas šiestich rokov všetky haly v NHL.

Dlhoročný fanúšik tímu Washington Capitals odštartoval svoju misiu v roku 2013. To však ešte obchádzal štadióny NHL spoločne s manželkou Donou. Tá prehrala vo veku 69 rokov boj s rakovinou pankreasu a Greg tak skompletizoval zbierku o posledné dva štadióny už bez nej. Spoločnosť mu však robila spoň jej fotografia. 

"Chcel som ju mať stále so sebou. Párkrát som sa prichytil pri tom, že som sa počas zápasu pozrel na jej fotku a povedal som si "Hey, sme tu! Cítil som, ako by tam bola naozaj so mnou," uviedol Greg Christian.

Manželský pár absolvoval spoločne návštevu 34 miest NHL, pričom navštívil 31 rozličných hál. Vrátane štadiónov Joe Louis Arena a Nassau Coliseum, z ktorých sa už medzitým odsťahovali kluby Red Wings a Islanders. Záverečnými bodmi veľkolepej cesty mali byť návštevy štadiónov v St. Louis a Toronte. To sa už však zdravotný stav pani Dony výrazne zhoršil.

"Nádor sa zväčšil natoľko, že jej tlačil na žalúdok a nemohla tak už prijímať žiadnu stravu. Vtedy začínala zomierať a naše putovanie po štadiónoch sme teda museli prerušiť," povzdychol si Christian.

Letenky a vstupenky na zápasy Washingtonu v St. Louis a v Toronte mali zakúpené už od leta. Keďže sa však stav Dony zhoršil, absolvovali tieto tripy namiesto rodičov ich deti. V rukách pritom mali fotky s Gregom i Donou. 

"Deti zapózovali s našou spoločnou fotkou pred oboma halami. Vtedy som si povedal, že si vyrobím plagát Dony a do St. Louis a Toronta ju takto vezmem aj ja."

64-ročný Christian je fanúšikom Capitals vyše tridsať rokov. Manželstvo s Donou uzavrel v roku 2005. Spoločne navštívili 48 štátov USA a počas tohto tripu im skrsol v hlavách nápad, absolvovať so svojim obľúbeným tímom aj návštevu všetkých štadiónov NHL. 

Veľký trip po Spojených štátov mal pôvodne obsahovať návštevu 50 štátov USA. Keď mali na svojom konet 23 hál, diagnostikovali v apríli 2017 pani Done rakovinu. Popri svojom boji však pokračovala aj v návštevách zápasov NHL. Pokiaľ jej to zdravie dovolilo. Len v minulej sezóne sa Christianovci zúčastnili 11 vonkajších zápasov, pričom absolvovali trip do Západnej Kanady, návštevy Dallasu a Las Vegas. 


Za svoje najobľúbenejšie haly tripu označil Christian štadióny Little Caesars Arena v Detroite a Madison Square Garden v New Yorku. Za svoj najobľúbenejší výlet vak označil návštevu Bostonu v októbri 2014, kde si spoločne s manželkou prezreli všetky pamätihodnosti mesta.

Teraz je zbierka navštívených štadiónov kompletná. Pán Christian si však robí nové plány. V budúcnosti vraj určite navštívi halu budúceho nováčika NHL zo Seattle. 

"

zdroj: NHL.com

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk