Colorado s piatou prehrou v sérii, Chicago vyhralo šiestykrát za sebou
zdroj: TASR

V zámorskej hokejovej NHL sa v noci na piatok až osem zo štrnástich zápasov rozhodlo v predĺžení, resp. po nájazdovom rozstrele. Tímy tak vyrovnali rekord z rokov 2007 a 2015, keď sa rovnako osem zápasov v jediný deň skončilo remízou.

Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili na domácom ľade nad Coloradom 4:3 po predĺžení a uštedrili Avalanche piatu prehru v sérii. Domácich podržal náhradný brankár Pheonix Copley, ktorý mal 34 úspešných zákrokov. Rozhodujúci gól strelil v predĺžení Jevgenij Kuznecov. "V prestávke pred predĺžením som ešte dotankoval trochu šťavy," povedal Kuznecov s úsmevom pre oficiálnu webovú stránku profiligy.

Hráči Philadelphie Flyers prišli o osemzápasovú víťaznú sériu, keď prehrali s Los Angeles Kings 2:3 po predĺžení a nájazdoch, v ktorých rozhodol Tyler Toffoli. Naopak, Chicago zvíťazilo v šiestom zápase za sebou, keď zdolalo Vancouver 4:3 po predĺžení.

Montreal s Tomášom Tatarom v zostave vyhral nad Winnipegom 5:2, slovenský útočník nebodoval. Na ľade strávil takmer 16 minút, pripísal si štyri strely a jednu "mínusku". Prehru označil tréner Winnipegu Paul Maurice za zaslúženú: "Montreal hral rýchly, moderný hokej. Vďaka nášmu brankárovi je prehra 2:5 ešte lichotivá." Brankár "tryskáčov" Connor Hellebuyck čelil 53 strelám domácich.

Ottawa zvíťazila nad Anaheimom 4:0, Christián Jaroš chýbal v zostave "senátorov". Brankár domácich Anders Nilsson mal 45 úspešných zásahov. "Cítil som sa pohodlne a pomohlo mi v niektorých situáciách aj šťastie. Ale to niekedy potrebujete," uviedol Nilsson.

Richard Pánik odohral v zápase Arizony s Columbusom 15 a pol minúty, ale jeho tím prehral 2:4. Slovenský útočník mal na konte tri mínusové body.

Výborným výkonom sa v zápase Tampa - St. Louis blysol brankár hostí Jordan Binnington. Vykryl všetkých 32 striel domácich. "Hrali sme veľmi dobre a najmä disciplinovane. Verím, že v takýchto výkonoch budeme pokračovať," povedal brankár "bluesmanov".

Florida zdolala na domácom ľade Pittsburgh 3:2 po predĺžení, o jej triumfe rozhodol 46 sekúnd pred koncom extračasu Mike Matheson. V divokej prestrelke v Buffale sa z dvoch bodov tešila Carolina, ktorá zásluhou gólu Teuva Teräväinena v predĺžení zvíťazila nad "šabľami" 6:5. "Videl som pred gólom spoluhráča Justina Faulka, ale zrazu zmizol. Tak som to skúsil individuálne, mal som šťastie, že sa brankár pohol a urobil mi miesto na zakončenie," povedal strelec víťazného gólu.

"Ostrovania" z New Yorku zvíťazili v New Jersey 2:1 po nájazdovom rozstrele, ich prvý gól zaznamenal Matthew Barzal. Za uplynulých 12 zápasov získal 10 bodov. Hostia však prišli o útočníka Cala Clutterbucka, ktorý zápas nedohral pre zranenie. Vegas vyhralo v Detroite 4:3, výraznou mierou sa o to pričinil strelec dvoch gólov Jonathan Marchessault.

Predátori z Nashvillu zvíťazili v piatom zo šiestich uplynulých zápasov, na ľade Dallasu rozhodol o ich triumfe 46 sekúnd pred koncom predĺženia Ryan Johansen. Útočník Minnesoty Jason Zucker zaznamenal 200. asistenciu v profilige, jeho tím však prehral na domácom ľade s Edmontonom 1:4. Útočník "olejárov" Connor McDavid zaznamenal dve asistencie a v tabuľke produktivity sa dostal s 80 bodmi na druhé miesto. Na lídra Nikitu Kučerova z Tampy stráca bod.