HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Súčasťou prestupových špekulácií je aj meno Richarda Pánika
zdroj: TASR

Súčasťou prestupových špekulácií je aj meno Richarda Pánika

Hviezdny útočník Toronta Auston Matthews vyrokoval so svojim súčasným klubom novú zmluvu, no s blížiacou sa uzávierkou prestupového obdobia sa môžeme pripraviť na rušný pohyb na trhu hráčov NHL.

Práve Toronto môže už čoskoro prísť o svoju inú veľkú hviezdu. Agent Mitcha Marnera totiž naznačil, že je pripravený rokovať aj s inými klubmi. 

"Zatiaľ nám nevenovali veľkú pozornosť a existujú dôvody, pre ktoré sme sa dostali do tohto bodu," naznačil nespokojnosť agent Darren Ferris. 

Marner nazbieral v doterajších 53 zápasoch sezóny 62 bodov (20 gólov) a to ide stále iba o 21-ročného hráča. Je teda jasné, že záujem by určite prejavili aj konkurenti. 

Matthews dostal od Maple Leafs päťročný kontrakt na 58,17 milióna dolárov a podľa viacerých odborníkov si Marner zaslúži približne rovnakú sumu. Otázkou ostáva, či mu ju budú funkcionári Toronta ochotní ponúknuť.

Horúcim artiklom prestupového trhu sa môže stať podľa Craiga Morgana z Athletic AZ aj slovenský útočník Richard Pánik. Arizona momentálne stráca na play-off pozície a vedeniu "kojotov" sa vraj začínajú ozývať záujemcovia. 

Pánik zaznamenal v 52 zápasoch aktuálnej sezóny 10 gólov a 22 bodov. 

Podľa Franka Seravalliho z TSN odštartoval Vancouver Canucks rokovania o novom kontrakte s obrancom Alexanderom Edlerom. "Kosatky" sa okrem toho pokúsia nájsť hráča, ktorý by vystužil pozíciu na krídle. V hre je údajne príchod útočníka Patricka Maroona zo St. Louis Blues. Potenciálnymi možnosťami sú vraj aj Gustav Nyquist a Jakob Silverberg.

Zaujímavé vyhlásenie vykonal v súvislosti s Nyquistom generálny manažér Detroitu Ken Holland: "Predtým som bol kupcom a získaval som hráčov za správnu cenu. Teraz som predajca a ak sa objaví výhodná ponuka, tak ju vezmem."

V Detroite to totiž na play-off nevyzerá a Red Wings strácajú na ôsme miesto konferencie 14 bodov.


Najnovšie z klubu: Arizona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk