HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Líška: Debut som si predstavoval s víťazným gólom na MS. No som spokojný
zdroj: Adam Líška (vpravo) v súboji s Bieloruskom.

Líška: Debut som si predstavoval s víťazným gólom na MS. No som spokojný

Do reprezentácie prišiel pred Kaufland Cup-om v Bratislave ako jediný nováčik, no zároveň spoluhráč z jednej formácie kapitána Slovenska Michala Sersena. Krídelník Adam Líška má len devätnásť rokov, no v tíme jediného slovenského účastníka v KHL Slovane Bratislava sa oťukal a nabral skúsenosti. „Chcem byť plnohodnotný člen tímu, pobiť sa o svoju šancu. Viem si predstaviť, že by som šiel aj na šampionát, no to je len na mne, mojich výkonoch a potom na rozhodnutí trénera a realizačného tímu,“ hlásil asistent kapitána Martina Fehérváryho na ostatných MS hráčov do 20 rokov. Ako vyšla Líškova premiéra v najcennejšom drese?

„Pred zápasom som bol trošku nervózny a v strese, no chalani na čele s Milanom Kytnárom a Paťom Lamperom mi pomohli. Počas zápasu som sa už cítil dobre a myslím, že som splnil úlohy, ktoré som mal. Mohol by som mať ešte väčší tlak do brány a viac sa presadiť. So svojím výkonom som však spokojný a podľa krátkeho feedbacku od trénera Ramsayho, spokojný bol aj on,“ prezradil po úvodnom dueli na Kaufland Cup-e Adam Líška. Slovensko sa napriek streleckej prevahe nad Bieloruskom na víťazstvo poriadne nadrelo. Len 129 sekúnd pred poslednou sirénou si zverenci trénera Craiga Ramsayho vynútili predĺženie a húževnatého súpera zdolali až po nájazdoch. „Nepadlo veľa gólov, no šancí bolo dosť. Teší ma, že sme pri mojej premiére zvíťazili,“ hovoril Líška.

Líška mal v stretnutí niekoľko náznakov. V prostrednej časti vymyslel geniálnu prihrávku spoza brány, no spoluhráč pred ňou v dobrej pozícii netrafil puk ideálne. Do polovice októbra stále ešte tínedžer zapadol do tímu. Ako po zápase povedal, pomohlo mu 46 ťažkých zápasov v Kontinentálnej hokejovej lige: „Na medzinárodnej úrovni sa dodržiava veľa detailov, hrá sa poctivo v defenzíve. Úroveň KHL je však vysoká a to ma pripravilo na reprezentačný hokej. Rozdiel oproti zápasom juniorov je v presnosti a skúsenosti. Starší hráči predviedli niekoľko ťahov, ktoré sa chcem od nich naučiť.“ Tréner Slovana Bratislava Vladimír Országh bol v predchádzajúcej sezóne asistent Craiga Ramsayho v reprezentácii, prechod medzi štýlmi z klubového na reprezentačný nebol podľa Líšku veľký problém: „Málinko sa ich herné štýly v niečom líšia, no veľa vecí je podobných, takže nabehnúť na systém trénera Ramsayho pre mňa nebolo až tak náročné.“

Líška je bratislavský rodák, premiéra v reprezentácii mu vyšla na turnaj, keď sa národné mužstvo po dvoch rokoch vrátilo do hlavného mesta. Na domácej pôde mal početnú podporu. „Na tribúne som mal celú svoju rodinu i priateľku. Dúfam, že som ich nesklamal. V Bratislave som vyrastal a na mojom vývoji sa podieľalo veľa ľudí. Keby som mohol, pozvem ich na zápas všetkých, aby som sa mohol ukázať a zavďačiť,“ povedal hokejový snílek a pre Hokej.sk prezradil, akú premiéru v drese s dvojkrížom na hrudi si predstavoval ako chlapec: „Keď som mal osem alebo desať rokov, predstavoval som si, že debutovať v reprezentácii budem víťazným gólom na majstrovstvách sveta (úsmev). No samozrejme, zvíťazili sme a som spokojný s tým, ako to bolo.“

foto: tasr
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

ProFutbal.sk