HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V MSG sa zišiel zlatý tím z roku 1994
zdroj: foto TASR-AP

V MSG sa zišiel zlatý tím z roku 1994

Zápasu medzi New Yorkom Rangers a Carolinou Hurricanes (0:3) predchádzala slávnostná udalosť.

V Madison Square Garden sa totiž po 25 rokoch zišla zlatá partia víťazov Stanleyho pohára zo sezóny 1993-94. Vtedajší tím združený okolo kapitána Marka Messiera ukončil 54 rokov trvajúce čakanie "jazdcov" na zisk pohára. Vo finále zdolal Vancouver Canucks.

"Boli sme posadnutí vierou v to, že to môžeme dokázať," spomína Mark Messier na rok 1994. "Objali sme výzvu a prijali sme ju za svoju. Boli sme partia, boli sme tím. Boli sme rodina. Sme hrdí na to, čo sme dokázali pre toto mesto a týchto fanúšikov."

Majstrovský tím si spoločne pozrel na veľkoplošnej obrazovke video, ktoré pripomenulo slávne momenty spred 25 rokov. Divákom sa priamo z ľadu prihovorili aj vtedajší televízni komentátori Rangers Sam Rosen a John Davidson. Druhý z menovaných je momentálne prezidentom pre hokejové operácie Columbusu Blue Jackets. Fanúšikom pripomenul slávny plagát z hľadiska, na ktorom stálo: "Teraz  už môžem zomrieť v pokoji."

zdroj: nhl.com

V MSG si špeciálne uctili aj Alexandra Karpoceva, ktorý už nie je medzi nami a zastupovali ho manželka s dcérou. Okrem neho pripomenuli aj ďalších členov zlatého tímu, ktorí už medzitým opustili tento svet. 

Členovia majstrovského tímu samozrejme navštívili aj šatňu Rangers. Zaujímavé bolo napríklad stretnutie legendárneho brankára Mika Richtera so súčasnou legendou klubu Henrikom Lundqvistom. "Kráľ Henrik" následne odchytal zápas v špeciálnej maske, ktorú si nechal nastriekať v richterovskom štýle.

zdroj: nhl.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: New York Rangers

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk