Bergeronov 1000. zápas pri výhre Bostonu nad Los Angeles, Anaheim prehral v Philadelphii
zdroj: TASR

Hokejisti Bostonu Bruins doma zvíťazili v sobotňajšom zápase NHL nad Los Angeles Kings 5:4 po predĺžení. Poriadne divoká bola tretia tretina, najprv hostia inkasovali trikrát v rozmedzí tri a pol minúty, ale na bleskový obrat Bruins dokázali odpovedať.

Špeciálny zápas to bol pre domáceho Patricea Bergerona, ktorý nastúpil na tisíci duel v profilige. Počas predzápasovej ceremónie mu spoluhráči, na čele s kapitánom Zdenom Chárom, venovali pripomienkovú krištáľovú vázu a rodinný výlet. Jubileum "okorenil" dvoma asistenciami a najmä víťazným zásahom v predĺžení.

Slovenský obranca Chára strávil na ľade 24 minút a bol najvyťaženejším hráčom Bostonu. Do štatistík si pripísal dve trestné minúty. Jeho krajan Peter Cehlárik absolvoval 13:45 min, do streleckej listiny sa tiež nezapísal. Brankár Jaroslav Halák iba kryl chrbát Tuukkovi Raskovi.

Anaheim natiahol negatívnu sériu na sedem prehier. Vo Philadelphii podľahol 2:6, keď už po prvej časti hry Flyers viedli 4:0. Domáci bodovali desiatykrát za sebou, pričom deväť duelov doviedli do víťazného konca. Napriek tomu v tabuľke Východnej konferencie figurujú až na jedenástom mieste.

New York Islanders sa doma potrápili, ale napokon zvíťazili nad Coloradom 4:3 po predĺžení. "Ostrovania" v závere druhej tretiny zaostávali o dva góly, v tretej časti priebežne otočili, ale 165 sekúnd pred záverečným klaksónom vyrovnal J.T. Compher. V predĺžení sa tretí obrat skóre nekonal, o druhom bode pre domácich rozhodol svojím druhým gólom v zápase Ryan Pulock.

Ottawa aj s Christiánom Jarošom zdolala Winnipeg 5:1. Slovenský obranca strávil na ľade 15:02 minúty.

Boston - Los Angeles 5:4 pp

Buffalo - Detroit 3:1

New Jersey - Minnesota 2:4

New York Islanders - Colorado 4:3 pp

Philadelphia - Anaheim 6:2

Ottawa - Winnipeg 5:2

St. Louis - Nashville 3:2