HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ak budú takto hrať, ešte sa do Bratislavy vrátia. Šatan: Najlepší výkon za dlhé roky
zdroj: TASR

Ak budú takto hrať, ešte sa do Bratislavy vrátia. Šatan: Najlepší výkon za dlhé roky

Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou úspešné meranie síl proti Olympijskému výberu Ruska. Partia okolo kapitána Michala Sersena nenechala nič na náhodu, dvojnásobne prestrieľala súpera a napokon získala Kaufland Cup po jednoznačnom víťazstve (5:1). „Najlepší reprezentačný výkon za azda niekoľko sezón,“ zhodnotil nadšene generálny manažér Miroslav Šatan.

Hneď od úvodu rástli slovenskému výberu strelecké štatistiky oveľa rýchlejšie. Bol aktívnejší a šťastie napokon prialo vtedy, keď to bolo najviac potrebné. Väčšina zásahov padla v záverečných štyroch minútach druhej tretiny, mladíci Buček, Lantoši a Puliš prakticky rozhodli o ruskej porážke. „Máme mladý tím, všetci trhajú ľad, čo je výborné. Hrali sme tvrdo a rýchlo, presne takto má vyzerať medzinárodný hokej. Využili sme svoje šance a ich sme nepustili absolútne k ničomu. Latka je momentálne nastavená veľmi vysoko,“ povedal po zápase center produktívnej tretej formácie Libor Hudáček, ktorý si pripísal jednu asistenciu na gól Puliša.

Po jedinom inkasovanom góle od Bieloruska sa zaskvela defenzíva aj proti Rusku. Odkedy sme prehrali na úvod Nemeckého pohára so Švajčiarskom (2:3), dostali sme vždy maximálne dva góly. „Defenzíva je alfa a omega celého, na tom sa dá stavať. Hrali sme výborne a tímovo, obrancovia sa snažili zapájať do útokov, útočníci zase bránili. Náš výkon išiel postupne vyššie a vygradoval k s zaslúženej výhre,“ zhodnotil skúsený obranca Michal Sersen. Kapitán nášho výberu je na zisk pohára pyšný, hoci Rusi by nám v plnej sile určite podkúrili viac. „Fakt je, že všetci hráči súpera hrajú KHL, čo je vysoko kvalitná súťaž. Hrajú v top tímoch, ja by som ich určite nepodceňoval. Mali možno mladý tím, ale to sme mali aj my a vyhrali sme rozdielom triedy,“ doplnil 114-násobný reprezentant.

Šťastie, pochopiteľne, neskrýval ani generálny manažér reprezentácie. „Snažili sme sa rýchlo pristupovať k súperovi, dostávať ho pod tlak a našou iniciatívou mu nedovoliť rozbehnúť svoje typické kombinácie. To, čo tréner Craig Ramsay vysvetľuje už azda druhý rok, dnes bolo do bodky splnené. Bol to sľubný výkon, vyzeralo to dobre. Povedal by som, že išlo o najlepší výkon slovenskej reprezentácie za niekoľko rokov,“ poznamenal Miroslav Šatan a vzápätí pomyselne zdvihol ukazovák: „Netreba sa však uspokojiť. Jedna lastovička leto nerobí. Hráči teraz sami videli, že ak sa do bodky dodržiavajú pokyny, funguje to výborne. Verím, že podobné výkony ešte v príprave uvidíme a hlavne si želám, aby prišli počas MS.“

Po zápase sa hovorilo o kvalitných výkonoch viacerých mladých hokejistov, predovšetkým dvojica mladých Nitranov Samuel Buček či Róbert Lantoši podľa fanúšikov nesmie chýbať na záverečnom domácom šampionáte. „Veľa hráčov malo šancu prehovoriť výkonmi do záverečnej nominácie. Trebárs formácii Buček – Hudáček – Puliš sa darilo v oboch zápasoch, Craig Ramsay si ich výkony určite všimol a je teda možné, že sa ešte spolu na ľade objavia. Pred nami je však na klubovej úrovni náročné play-off, reprezentáciu čaká aprílová príprava, tam budú výkony smerodajnejšie. Veľa hráčov ukázalo veľký potenciál, veľa z nich má kvality na to, aby boli v konečnom menoslove,“ potvrdil Šatan.

Slováci odohrajú zápasy základných skupín MS 2019 v Košiciach, najbližší zápas v hlavnom meste odohrajú až v prípade postupu do štvrťfinále. Predšampionátová príprava začína v polovici apríla, zverenci trénera Ramsayho odohrajú dva zápasy proti domácemu Nemecku, následne proti Rakúsku, na domácom ľade v Trenčíne a Nitre vyzveme Čechov a tesne pred šampionátom Veľkú Britániu a tiež Nórsko. Prvý zápas na košickej Steel Aréne odohráme 10. mája proti USA.

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk