Z fackovacieho panáka nezdolateľný súper
zdroj: foto Milan Yetti Kováčik

Počas celej základnej časti bol tím béčka Nových Zámkov v prvej lige na smiech. Fackovací panák súťaže zbieral jeden debakel za druhým a v 45 zápasoch vykázal skóre 51:443.

Prišla však play-out skombinovaná s reprezentačnou prestávkou. Novozámčania tak využili možnosť, ktorú im ponúkajú pravidlá a na zápas do Považskej Bystrice pricestovali so sedemnástimi hráčmi tipsportligového tímu.

Ku cti domácim Panterom slúži, že takto posilnenému súperovi nastrieľali päť gólov. Na druhej strane ich však inkasovali sedem, pričom do zoznamu strelcov sa zapísali opory Zámkov Filip Bajtek, Tomáš Pospíšil, Juraj Jurík či Branislav Fábry.

"Mali sme informácie, že Nové Zámky pôjdu do boja o záchranu naplno a to ich posilnenie nás preto neprekvapilo," okomentoval ťah súpera tréner Považskej Bystrice Ján Zlocha pre povazska.dnes24.sk. "Pozeral som výklad pravidiel, pričom kto je na súpiske áčka, ten môže hrať za béčko koľko chce zápasov."

Zámky formálne pravidlá neporušili. Pocit krivdy na strane prvoligového súpera, ktorý bojoval počas celej sezóny o miestenku v play-off je však celkom pochopiteľný. A keďže sa reprezentačná prestávka ešte neskončila, rovnakú trpkosť zažijú podľa všetkého v nedeľu Prešovčania. Potom by sa mal tím "béčka" tipsportligistu vrátiť k svojej starej "sile" a súperi si budú môcť vydýchnuť.

HK 95 Považská Bystrica – MHC Nové Zámky B 5:7 (2:3, 1:2, 2:2)

Góly: 2. Dolinajec, 4. Drevenák (L.Ďurkech, Zlocha), 26. Ligas (Drevenák), 43. Ligas (Dolinajec, Fančovič), 47. Danielčák (Rodionov) – 2. Fábry (Ordzovenský), 7. Pospíšil (Hruška), 8. Lukáš (Ondrušek, Slávik), 22. Bajtek (Rogoň), 24. Bajtek (Hruška, Kudla), 45. Kudla (Bajtek, Jurík), 55. Jurík (Jakúbek)