Halák sa konečne dočkal víťazstva, slová chvály mu adresoval aj tréner
zdroj: TASR

Jaroslav Halák sa od úvodu sezóny prezentuje ako jeden z najlepších náhradných brankárov NHL. V poslednom období sa mu však výsledkovo nedarilo.

Slovenský muž v maske v službách Bostonu Bruins však prehral posledných päť duelov, v ktorých dostal príležitosť. Frustráciu z tohto obdobia si vynahradil víťazstvom 2:1 po predĺžení nad Coloradom. Hráčom „lavín“ pritom zneškodnil 35 striel.

„Brankári sú hodnotení podľa víťazstiev a prehier. Je to tak? Ak teda dlhší čas nevyhráte, tak sa vám to určite dostane do hlavy. Brankári majú potom tendenciu strácať sebavedomie a trápiť sa každým inkasovaným gólom. Som preto rád, že Jaro vychytal víťazstvo a podal naozaj kvalitný výkon,
“ ocenil tréner Bruins Bruce Cassidy.

„Veľmi dobre chytal aj ich brankár. Celkovo to bol teda zápas mužov v maskách. Nevravím, že bolo šancí ako maku, ale zopár výborných príležitostí mali obe strany. Brankári sa pochlapili.“

Halák sa blysol predovšetkým v druhej tretine, keď zneškodnil brejk Nathana MacKinnona. Ten bol zároveň jediným hráčom Colorada, ktorý ho dokázal prekonať.

„Som rád, že sme vyhrali. Viete ako sa hovorí – ste vždy tak dobrý, aký výkon ste podali v poslednom zápase. Vždy keď dostanem šancu, snažím sa pomôcť tímu k víťazstvu. Chvíľu to trvalo, ale teraz to vyšlo. Som rád a ide sa ďalej,