HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Vybité zuby nie sú žiadna sranda
zdroj: foto TASR-AP

Vybité zuby nie sú žiadna sranda

Len máloktorý hokejista absolvuje kariéru bez vybitých, či zlomených zubov. Po zápase Vancouver - Calgary je isté, že bez návštevy zubára sa nezaobíde ani skúsený útočník Flames James Neal.

Neal sa stal nešťastnou obeťou hry vysokou hokejkou. Zatiaľ čo sa 31-ročný Kanaďan vracal s rukou na ústach na striedačku, zhŕňal rozhodca z ľadu jeho vybité zuby.

Hokejisti sú však tvrdí chlapi a svedčí o tom aj fakt, že sa Neal neskôr vrátil na ľad a zápas dohral. To však neznamená, že by sa to zaobišlo bez bolesti.

"Poviem vám, že je to veľká bolesť," vyslovil sa obranca Flames Travis Hamonic, ktorý už prišiel počas svojej kariéry o niekoľko zubov. "Úprimne, je to asi tá najhoršia bolesť, akú môžete pri hokeji zažiť. Takéto veci preto nevidíte radi."

"Zažil som to a nie je to sranda. Najprv vás to bolí, potom si odsedíte istý čas u zubára a potom navyše istý čas trvá, kým sa nový zub usadí. Bohužiaľ, je to súčasť našej práce. Stávalo sa to v minulosti a bude sa to stávať aj v budúcnosti."

Neal vynechal pondelkový tréning v Tampe, no očakáva sa, že v nočnom súboji proti Lightning do hry naskočí. V prípade hokejistu totiž nejde o zranenie z kategórie vážnych.

"Je to samozrejme súčasť hokejového diania. Nie je to však nič príjemné a cítime s Jamesom. Moja sestra je zubná asistentka a keď to videla, hneď mi písala, že ide o veľmi nepríjemnú záležitosť, ktorá sa nezaobíde bez bolesti," pridal center Flames Derek Ryan.

Zdroj: canoe.com

Najnovšie z klubu: Calgary

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk