HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Michalovské oko v ruskej réžii
zdroj: foto jäzva

Michalovské oko v ruskej réžii

Ak by bola hokejová sezóna kartovou hrou, mohli by michalovskí hráči po utorkovom triumfe nad Topoľčanmi spokojne zvolať – oko! Svoju sériu víťazných zápasov totiž natiahli na 21 a v semifinále sa ujali vedenia 2:0.

Po úvodnej výhre 5:2 sa však druhý bod Dukly rodil výrazne ťažšie. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa dve tretiny trápili, v presilovkách pôsobili jalovo a priebežný stav 0:1 len prehlboval nervozitu na ich hokejkách.

„Ono to tak býva, že jeden deň vám padne všetko a potom sa trápite,“
poznamenal na margo bezzubých presilových hier útočník Jakub Linet. „Musím však uznať aj to, že Topoľčany hrali v oslabeniach veľmi dobre. Rýchlo k nám pristupovali a vyhadzovali puky z pásma.“

Nikita Dvurečenskij po góleTŕň z päty napokon vytiahli „líškam“ ruskí legionári Igor Safaralejev a Nikita Dvurečenskij. Gólmi z piatej a devätnástej minúty tretej tretiny zaobstarali víťazný obrat, ktorý umožnil poistku do prázdnej bránky z hokejky Lineta.

„Po druhej tretine sme si povedali, že nemáme čo stratiť. Hrá sa na štyri víťazstvá a chceli sme trochu zariskovať a hrať aktívne. Ja osobne som celý čas veril, že to otočíme. Zabojovali sme a priklonilo sa k nám aj šťastie,
“ spokojne si odfúkol 28-ročný odchovanec žilinského hokeja. „Stretli sa veľmi vyrovnané mužstvá a hoci množstvo vylúčení rozkúskovalo hru, diváci videli podľa mňa pekný zápas. Bola to dráma až do konca a my sme radi, že sme to zvládli a do Topoľčian pocestujeme s dvoma víťazstvami.“

Giľak a Safaralejev po góle„Bol to boj o každý puk,
“ nadviazal tréner Chudý. „Obe mužstvá poznali dôležitosť zápasu a tomu bolo všetko podriadené. Dobýjali sme bránku, súper čakal na svoju šancu a ujal sa vedenia. Hralo sa im potom lepšie, zatiaľ čo nám chýbala útočná kvalita. Hlavne sa nám nedarili presilové hry a na góly sme sa napracovali. Pozitívom boli zvládnuté oslabové hry. Išli sme si za svojim a vraveli sme si, že musíme stále myslieť pozitívne. Chceli sme to pretlačiť srdcom a odmenou nám bol vyrovnávajúci gól. Ten naštartoval aj divákov.“

Jakub Linet strieľa gólAk totiž niekto zaostal v úvodnom dvojzápase série za očakávaniami, tak to bolo práve michalovské publikum. Cestu na štadión si našlo počas oboch semifinálových dní vyše 1600 divákov, no tí boli skôr divákmi, než fanúšikmi.

Mrzí ma, že sme si museli pomôcť sami. Ľudia možno netušia, ako dokáže ich podpora pomôcť. Viem veľmi dobre, čo nás čaká v Topoľčanoch a chcel by som to zažiť aj v Michalovciach. Osobne mi to chýbalo. Keď sme skórovali, tak ožili aj tribúny, ale my potrebujeme taký hluk po celý čas,“ vyslal apel smerom na tribúny Miroslav Chudý.


Michalovce - Topoľčany - 2. semifinále (126 obrázkov v galérii)

Obzvlášť, ak teraz čaká Zemplínčanov topoľčianske peklo. „Žochári“ sa mohli už vo štvrťfinále proti Skalici oprieť o podporu 3300 divákov a teraz to bude hľadiska zaiste ešte plnšie.

„Bude tam vynikajúca atmosféra, ale ja osobne sa na to teším. Pred plným domom sa hrá výborne a podpora publika ich možno dostane pod ešte väčší tlak. To by mohla byť voda na náš mlyn,“ pousmial sa útočník Jakub Linet. Zvládnutá domáca misia ho samozrejme teší, no na druhej strane ostáva nohami pevne na zemi. „Trochu sa potešíme, ale sme iba na polovici cesty. Teraz sa začneme pripravovať na tretí zápas a pod tlakom bude súper. Potrebujú vyhrať najbližší zápas, ale my im to neuľahčíme a skúsime tam uspieť už v treťom súboji.

Miroslav Chudý

Dvojgólové vedenie nepreceňuje ani všetkými masťami mazaný lišiak Chudý. K prvenstvu v prvej lige už priviedol Detvu, Nové Zámky i Michalovce a sám tak najlepšie vie, čo všetko si vyžaduje cesta na vrchol.

„V play-off sa ide na doraz. My sme už pred sériou vedeli, že to bude ťažké. Podľa mňa sa totiž stretli dve najvyváženejšie a najkompaktnejšie mužstvá ligy. Topoľčany majú kvalitných brankárov, skúsených obrancov a vyvážený útok. Nečakali sme preto nič jednoduché. Viem, čo nás čaká v Topoľčanoch, ale my si tam pôjdeme minimálne po mečbal. Iný cieľ mať nemôžeme,“ dodal tréner Dukly Miroslav Chudý.

Dukla Ingema Michalovce - HC Topoľčany 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 45. Safaralejev (Giľák, Boiko), 58. Dvurečenskij (Piatak), 59. Linet (Hamráček, Róth) - 13. Pekarčík (Hrudík, Gergel). Rozhodovali: M. Korba, P. Korba - Janiga, Jobbágy, vylúčení: 8:11 na 2 min, navyše: Kolba 10 min za napadnutie hlavy a krku, Valečko 20 min za bitku - Tomčák 10 min za vrazenie na mantinel, Kalináč 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1628 divákov./na zápasy 2:0/

Michalovce: Trenčan - Bdžoch, Kolba, Košecký, Hančák, Novický, Hopkovič, Valečko - Bojko, Piatak, Dvurečenskij - Mašlonka, Cútt, Giľák - Róth. Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa - Gavrik.

HC Topoľčany: Halo - Hruška, Ďurčo, Hrudík, J. Kováčik, Loydl, Bystričan, Hřebiček - Tábi, Tomčák, Podstavek - Lichanec, Kalináč, Kluka - Bečka, Laššo, Uhnák - Pekarčík, Klenko, Gergel - P. Šťastný.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: HK Dukla Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk