Zvolenské straty zdramatizovali situáciu pred veľkým derby
zdroj: foto jäzva

Líder zo Zvolena pricestoval na súboj 50. kola do Popradu citeľné oslabený. Len absencia dvojice najproduktívnejších hráčov HKM Michala Chovana a Rastislava Špirka predstavovala stratu tandemu, ktorý doposiaľ nahromadil 108 bodov. V defenzíve „rytierov“ navyše chýbali Adam Drgoň a Vojtech Zeleňák. Všetko kvalitní hráči, na ktorých už v tejto sezóne ukázal aj reprezentačný tréner Craig Ramsay.

„Takýto hráči chýbajú, ale máme dostatočne široký káder a absencie tak musíme nahradiť,“ okomentoval stratu štyroch opôr tréner Andrej Podkonický.

Minimálne v prvej tretine sa však ich absencia ukazovala výrazným spôsobom. Zvolen pôsobil malátne a Popradčania vyťažili z jasnej hernej prevahy dva góly.

„Začali sme veľmi zle,“
priznal Podkonický po prehre 2:3. „Hlavne v našom pásme sme boli nedôrazní, všade sme boli pomalší a prehrávali sme súboje. Hádzali to pred bránkou a my sme tam nemali hokejky tak, ako by sme mať mali. Inkasovali sme tak góly, ale potom sme začali hrať lepšie. Od druhej tretiny sme boli lepší, vyrovnali sme a pokračovali sme v tom aj v tretej tretine. Bohužiaľ sme však inkasovali gól, ktorý rozhodol.“

Poprad - Zvolen (Šišovský, Nechvátal, Petráš)

Bezprostredne po víťaznom góle Justina Buzzea namietala zvolenská strana porušenie pravidiel. „Ten hráč tam vytrhol Hraškovi hokejku a podľa nás išlo o držanie hokejky, ktoré si rozhodcovia bohužiaľ nevšimli.“

Zvolenčanov však mohol mrzieť predovšetkým nevydarený vstup do zápasu.

„V prvej tretine boli lepší, v druhej sme sa vrátili do zápasu a v tretej sme mali viac šancí my. Dostali sme však gól dve minúty pred koncom a preto sme nezískali ani bod. Nemôžeme byť spokojní, pretože sme bojovali a snažili sme sa vyhrať,
“ povzdychol si autor prvého gólu hostí Peter Zuzin, na ktorého nadviazal druhý strelec HKM Peter Šišovský. „Určite to mrzí, pretože sme sa dokázali vrátiť do zápasu z 0:2. Nadreli sme sa na to a je preto mrzuté, že nemáme ani bod.“

Poprad - Zvolen (13.2.) (149 obrázkov v galérii)

Zaujímavosťou je, že Zvolen prehral v Poprade výsledkom 2:3 už tretíkrát v sezóne. Najprv po sérii nájazdov, potom po predĺžení a teraz v riadnom hracom čase.

„Nemyslím si, že by nám Poprad nesedel. Trikrát sa to skončilo výsledkom 3:2 a vo všetkých troch prípadoch sme mohli vyhrať,“
upozornil Podkonický.

Absenciu spomínaného kvarteta opôr vykompenzovali jeho zverenci zvýšenou bojovnosťou, no v rozhodujúcich momentoch im možno chýbala práve kreativita Chovana či Špirkov pokoj v zakončení.

„Sú to naši kľúčoví hráči, ktorí tvoria hru a sú základom presilových hier. Určite nám dosť chýbali, ale tento zápas sme mohli zvládnuť aj bez nich. Musíme to hodiť za hlavu a pripraviť sa na derby s Banskou Bystricou. Opäť to bude boj o prvé miesto a motivácia je teda jasná,
“ obrátil list Peter Šišovský.

Zvolenská prehra umožnila Banskej Bystrici dorovnať bodový počet na čele tabuľky a posledné pohronské derby v rámci základnej časti tak bude mať prívlastok absolútneho šlágra.

„V piatok to bude zaujímavé. Hráme doma a čaká nás krásny boj o prvé miesto. Dúfam, že vyhráme a budeme sa tešiť tak, ako v Bystrici po Winter Classic,