HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ťahák v Trenčíne, východniari narazia na Maďarov, ďalší pokus Mikuláša o prvý domáci triumf
zdroj: foto Vladimír Chramazda

Ťahák v Trenčíne, východniari narazia na Maďarov, ďalší pokus Mikuláša o prvý domáci triumf

Charakteristikou dnešného 52. kola Tipsport ligy je, že v ňom na seba narazia súperi z hornej polovice tabuľky s protivníkmi z dolnej časti. Svojich papierových favoritov tak majú všetky zápasy.

Zápas kola: Trenčín- Zvolen

Favorit kola: Nitra

Čierny kôň kola: Liptovský Mikuláš

Hráč, ktorého sa oplatí zaradiť do fantasy: Patrik Svitana. Útočník Popradu dokázal zabodovať proti Miškovcu vo všetkých štyroch vzájomných zápasoch. V jednom prípade dokonca strelil gól a následne rozhodol aj sériu nájazdov. Celkovo je s 50 gólmi a 18 gólmi najproduktívnejším hráčom "kamzíkov". Gólovú hokejku vytiahol aj naposledy v Detve, kde prispel k víťazstvu tímu spod Tatier úvodným gólom zápasu. 

Otázka kola: Prinesie kolo favoritov nejaké prekvapenia?

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina - 16.00 h

Žilina má na svojom konte 49 bodov, Nitra presne dvakrát toľko (98). "Corgoni" sa navyše ako prví dostali cez métu 200 strelených gólov a sú jednoznačne najofenzívnejším tímom súťaže. Žilina naopak ako jediná cez 200 gólov inkasovala a na papieri je všetko jasné. Obzvlášť, ak "Corgoni" vyhrali trikrát v rade a nastrieľali pritom 18 gólov. "Vlci" vykresali tesnými triumfom 3:2 nad Budapešťou iskru nádeje a na predposledný Liptovský Mikuláš už strácajú iba tri body. Šanca na vyhnutie sa baráži teda žije, no cesta zrejme nepovedie cez Nitru, ale skôr cez vzájomný duel s Liptákmi, ktorý je na programe už v najbližšom kole. V prospech Nitry hrajú aj domáce zápasy, veď zverenci Antonína Stavjaňu zdolali Žilinu šesťkrát v rade.

Náš tip: 1

HK Poprad - DVTK Jegesmédvék Miškovec - 16.00 h

Popradčania by radi v televíznom zápase natiahli svoju víťaznú sériu na päť zápasov. Kvalitná forma z posledného obdobia ich k tomu predurčuje, veď na tri domáce triumfy nadviazali aj úspechom - aj keď až po nájazdoch - v Detve. Zle však nehrá ani Miškovec. Hokejisti DVTK neprehrali v riadnom hracom čase od 18. januára (v Košiciach) a odvtedy päťkrát zvíťazili a dvakrát prehrali až po predĺžení. V tabuľke si tak držia siedmu priečku s trojbodovým náskokom pred Trenčínom. Vzájomné zápasy týchto súperov sú zakaždým veľmi vyrovnané a vo všetkých štyroch prípadoch rozhodol jediný gól. Na úvod sezóny uspel Poprad po sérii nájazdov 3:2, potom sa však trikrát v rade radovali "ľadové medvede" (3:2 pp, 5:4 pp a 3:2).

Náš tip: 1X

HC´05 iClinic Banská Bystrica - HC 07 Detva - 17.00 h

Malé stredoslovenské derby má jasného favorita v majstrovskom celku. Ten sa víťazstvami nad Košicami a Zvolenom vrátil na čelo tabuľky a disponuje výrazne zvučnejším kádrom, než "medvede". Faktom však je aj to, že tak ako dokáže Banská Bystrica zabrať proti favoritom, dokáže aj úplne vypustiť relatívne ľahšie stretnutia. Potvrdili to aj vzájomné duely s Detvou, v ktorých uspeli zverenci Josefa Turka vo dvoch zo štyroch prípadov. V posledných dvoch meraniach síl už však hrali "barani" zodpovednejšie a vyhrali výsledkami 5:2 a 4:1. Detva prehrala štyri z posledných piatich zápasov a jedno je isté - ak podá majster svoj štandardný výkon, body ostanú doma.

Náš tip: 1

MHK 32 Liptovský Mikuláš - MHC Nové Zámky - 17.00 h

Celú sezónu verili v Liptáci v blahodárny účinok návratu do svojej "kôlničky". Ten sa však zatiaľ nedostavil a Liptovský Mikuláš prehral v zrekonštruovanej hale všetky tri zápasy. Jeho čierna séria však trvá celkovo už šesť kôl a posledná Žilina sa tak nebezpečne približuje. Na Liptove by mali začať bodovať, v opačnom prípade sa ich môže týkať baráž bytostným spôsobom. Nové Zámky môžu byť naopak v pohode. V posledných zápasoch zdolali Detvu i Miškovec a v pozícii šiesteho tímu ligy majú pred DVTK slušný sedembodový náskok. Proti Mikulášu vyhrali Novozámčania v prvých troch vzájomných zápasoch, naposledy však vybojovali Liptáci v Zámkoch prekvapivé víťazstvo 5:2.

Náš tip: 1X

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen - 17.30 h

Ak by pred sezónou niekto povedal, že Trenčín bude strácať na Zvolen 22 bodov, tak by mu zrejme veľa ľudí neverilo. Vicemajster stále hľadá požadovanú formu a účasti v predkole o play-off sa už zrejme nevyhne. Dukla prehrala štyri z posledných šiestich zápasov a na siedmy Miškovec stráca tri body. Zvolen naopak bojuje o víťazstvo v základnej časti, aj keď posledné dve prehry v Poprade a s Banskou Bystricou mu v tomto úsilí nepomohli. "Bryndziari" urobia určite všetko preto, aby sa vyhli čiernemu hetriku v podobe troch prehier v rade. V troch zo štyroch vzájomných zápasov uspeli hráči spod Pustého hradu. 

Náš tip: X2

MAC Budapešť - HC Košice - 17.30 h

Budapešť vyhrala iba jediný z posledných ôsmich zápasov, no svoje miesto v prvej desiatke si zatiaľ drží s prehľadom vďaka biede Liptovského Mikuláša. "Medvede" v tejto sezóne raz Košice poriadne šokovali, keď im nastrieľali osem gólov v Steel aréne. Vo zvyšných troch vzájomných dueloch však uspel favorit, ktorý je teraz v dobrej forme. Košičania vyhrali štyri z piatich posledných zápasov a naposledy podali doma proti Trenčínu veľmi kvalitný výkon. Ak ho zopakujú aj v hlavnom meste Maďarska, nemali by vyjsť bodovo naprázdno.

Náš tip: 2

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk