Radjenovic napodobnil Forsberga. Inšpiráciu hľadá na internete
zdroj: foto jäzva

Trenčín opäť vyhral zdanlivo stratený zápas. Dukla podobne ako v stredu so Žilinou prehrávala dvojgólovým rozdielom. V závere však vyrovnala a tento raz po dráme v samostatných nájazdoch bola úspešná. Zvolen neuspel v treťom stretnutí v sérii.

Takmer päťdesiat minút sa zdalo, že hostia spod Pustého hradu zodpovedným výkonom dokorčuľujú k víťazstvu. Domáci sa síce snažili, ale proti dobre organizovanej hre súpera mali výrazné problémy. Napokon však chuťou, bojovnosťou a tvrdou drinou naklonili misky váh na svoju stranu.

„Bol to dobrý zápas. Súper nám nič nedaroval. V určitých fázach sa hralo poriadne tvrdo. Vo vzduchu už bolo cítiť vôňu vyraďovacích bojov,“
nechal sa po záverečnom klaksóne počuť Andrew Radjenovic.

Vďaka dvom gólom zo záverečnej tretiny dokázali Trenčania vyrovnať stav stretnutia z 0:2 na 2:2. A keďže predĺženie rozhodnutie neprinieslo, na rad prišli samostatné nájazdy. Rozhodnutie priniesla napokon až ôsma. Petr Obdržálek v nej trafil žŕdku. Radjenovic predviedol parádny nájazd, keď napodobnil Petra Forsberga zo zimnej olympiády v Lillehammeri.

„Bol som nervózny. Už som to kedysi skúšal. Inšpiráciu na zakončenie beriem z internetu,
“ pousmial sa. Iný názor na vec mal brankár Mackenzie Skapski, ktorý sa hneval na spôsob zakončenia svojho krajana.

191 centimetrov vysoký a takmer 100 kilogramov vážiaci Kanaďan začal stretnutie v prvom útoku po boku kapitána Radivojeviča a druhého najlepšieho strelca tímu Petra Ölveckého. Po prvej tretine sa však presunul naspäť do tretej formácie, kde predtým pravidelne nastupoval.

Pozícia, kde budem hrať, je rozhodnutím trénera. Som pripravený na všetko. Kam ma postaví, tam budem,“ poznamenal na margo presunu v rámci zostavy.

Peter Zuzin (3)

Výsledkovú minikrízu zažívajú hráči Zvolena. Z ostatných troch duelov získali jediný bod na ľade Dukly. Predtým prehrali v Poprade i v derby s baranmi. Strata na lídra z Banskej Bystrice po nedeli narástla na päť bodov.

„Nič nie je stratené. Oni môžu tiež prehrať. Každý súper v lige má kvalitu. My sa budeme snažiť vstúpiť do play off z čo najvýhodnejšej pozície,
“ nechal sa počuť Peter Zuzin.

28-ročný rodák zo Zvolena mal po stretnutí zmiešané pocity. Jeho tím takmer celý zápas viedol, no napokon sa ambiciózny bryndziari museli uspokojiť iba s bodom.

„Zápas sa divákom musel páčiť. Obe mužstvá sa snažili a bojovali. Škoda, že sme ho nedotiahli do víťazného konca, keďže sme dlho vyhrávali,
“ rozmýšľal nahlas.

V úvodnej tretine sa postaral o jediný gólový moment, keď sa presadil v presilovej hre.

„Nahodený puk sa ku mne odrazil medzi kruhy. Snažil som sa obstreliť protihráča. Trafil som ho do nohavíc. Brankár nič nevidel. V prvom momente som ani ja nevedel, že to skončilo v sieti. Až keď ostatní dvihli ruky nad hlavu, som zistil, čo sa vlastne stalo,
“ opísal presný zásah Zuzin.

Dobre rozohraný duel Zvolenčania stratili v samom závere riadneho hracieho času, keď stav vyrovnal kapitán Trenčína Branko Radivojevič.

„Nechceli sme na našej hre nič meniť. Hrali sme dobre. Na chvíľu sme upustili od toho, čo sme predvádzali. Začali sme brániť a vyhadzovať puky. Domáci zapli na vyšší level. Vytvorili si tlak a využili naše chvíľkové zaváhania. Z podobných situácií sa musíme poučiť,
“ vysvetľoval dôvody zbabraného záveru Zuzin.