Hokej.sk Hokej.sk

Fortunová verí v prívetivosť skúpej Fortuny
zdroj: foto jäzva

Fortunová verí v prívetivosť skúpej Fortuny

Na Slovensku asi neexistuje tím, ktorý si v posledných rokoch zažil viac sklamania ako prešovská Šarišanka. Hovorí sa, že prehrať vo finále predstavuje pre športovca najväčšiu bolesť a hokejistky zo Šariša si ju „užili“ trikrát v rade.

V rokoch 2016 a 2017 neuspeli v boji o zlato vo východoslovenskom derby proti Popradu a vlani ich v ceste na ženský piedestál zastavil bratislavský ŠKP.

Po víťazstve v základnej časti vykročia Prešovčanky do tohtoročného play-off v pozícii najväčšieho favorita, no pred druhými Popradskými líškami mali iba jednobodový náskok a už teraz je teda isté, že to bude  opäť nesmierne vyrovnaný boj.

„Vyhrať základnú časť bolo našim prvým cieľom a sme rady, že sme to zvládli. Teraz sa pripravíme na play-off a je fajn, že budeme mať počas celého jeho priebehu výhodu domáceho ľadu. Aj keď samozrejme nehráme úplne doma, ale ak by sme mali hrať rozhodujúci zápas série, tak je to určite lepšie v Košiciach, ako v Poprade,“
upozornila najproduktívnejšia hráčka ligy Andrea Fortunová na fakt, že Šarišanky hrávajú svoje domáce zápasy vzhľadom na rekonštrukciu prešovského štadióna v tréningovej hale košickej Steel arény. 


V semifinále narazia zverenkyne trénera Róberta Martona na štvrtý Martin a povinnosť im velí uspieť.

„Vieme, že by sme mali postúpiť, ale nikoho nemôžeme podceniť. Ani Martin. Séria sa začne za stavu 0:0 a uvidíme, ako sa to vyvinie. Necháme tam všetko a verím, že postúpime,
“ pokračuje 23-ročná útočníčka, ktorá zaznamenala v 16 zápasoch základnej časti 29 gólov a 43 kanadských bodov. V pozícii líderky štatistík tak nahradila svoju dlhodobo zranenú spoluhráčku Petru Jurčovú.

Ja to tak neberiem. Som rada, že pomáham tímu a som platnou hráčkou. Zápasy však vyhrávame spoločne a nepozerám sa na to, či mám 20, alebo 30 gólov. Čo sa týka Petry, tak všetky dúfame, že sa stihne uzdraviť a minimálne v tom finále nám ešte pomôže. Až do jej návratu bojujeme aj za ňu,“ usmieva sa Andrea Fortunová.


Z pohľadu blížiacej sa gradácie sezóny verí v prívetivejšiu tvár Fortuny. Bohyňa náhody, osudu, nádeje a šťastia bola totiž k Prešovčankám v posledných rokoch mimoriadne krutá.

„Verím, že tentoraz budeme spokojné. Urobíme preto všetko, všetko a ešte raz všetko. Dobre si pamätáme tie finálové prehry a skončiť na druhom mieste aj štvrtýkrát v rade, tak to už jednoducho neprichádza do úvahy!“
dodáva pre hokej.sk jednoznačným tónom Andrea Fortunová.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: ŽHK 2000 Šarišanka Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Extraliga Ženy

Pozri viac

ProFutbal.sk