HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ťahák v Steel aréne, posledná šanca Žiliny
zdroj: foto jäzva

Ťahák v Steel aréne, posledná šanca Žiliny

Piatkové 53. kolo Tipsport ligy ponúkne päť stretnutí. Duel medzi Novými Zámkami a Popradom predohrali už 29. januára a MHC v ňom zvíťazil 5:2.

Zápas kola: Košice - Nitra

Favorit kola: Zvolen

Čierny kôň kola: Detva

Hráč, ktorého sa oplatí zaradiť do fantasy: Branko Radivojevič. Líder trenčianskej Dukly predstavuje bodovú garanciu. Tridsaťosemročný krídelník skóroval v posledných troch kolách a celkovo má na svojom konte 43 gólov v 53 zápasoch. Proti Detve sa mu darí, veď skórovať dokázal v troch zo štyroch vzájomných zápasov. Pridal k tomu navyše dve asistencie.

Otázka kola: Vykreše Žilina nádej na vyhnutie sa baráži?

HC Košice - HK Nitra - 17.30 h

Pre obe strany pôjde o veľmi dôležitý zápas, ktorý môže zohrať z pohľadu postavenia súperov pred play-off výraznú rolu. Košičania sú momentálne tretí, no piata Nitra stráca iba dva body. "Oceliari" si skomplikovali situáciu, keď prehrali dva z posledných troch stretnutí. Predovšetkým prehra v Budapešti rozhodne prekvapila. "Corgoni" naopak ťahajú štvorzápasovú víťaznú sériu, ktorá ich vrátila do hry o výhodu domáceho ľadu vo štvrťfinále. Tri zo štyroch vzájomných zápasov sezóny sa stali korisťou Košíc, pričom v domácom prostredí zvíťazili 3:1 a 6:1. Z pohľadu inkasovaných gólov sú na tom obe strany podobne (Košice 130, Nitra 132 gólov), hostia sú však na tom výrazne lepšie z pohľadu strelených gólov (Košice 176, Nitra 206). 

Náš tip: 1

MsHK DOXXbet Žilina - MHK 32 Liptovský Mikuláš - 17.30 h

Žilina stráca na Liptovský Mikuláš šesť bodov a presne toľko ich bude v hre po dnešnom kole. Je teda jasné, že pre "vlkov" ide o poslednú šancu na vykresanie nádeje na vyhnutie sa baráži. Snahu Žilinčanom uprieť nemožno, veď v posledných troch kolách získali bod v Trenčíne, zdolali Budapešť a naposledy podľahli v Nitre 1:3. Liptáci ukončili hrozivú šesťzápasovú sériu prehier, keď zvíťazili nad Novými Zámkami 1:0. Víťazstvo to bolo skromné, no z pohľadu tabuľky môže byť kľúčové. Súčasné tabuľkové postavenie je aj odrazom vzájomných zápasov, keďže Mikuláš uspel v posledných troch vzájomných dueloch a prehral iba v jednom zo štyroch prípadov. V prípade hostí je samozrejme stále v hre aj možná účasť v predkole play-off, no prioritou bude udržať sa pred Žilinou. Z tohto pohľadu by mal cenu zlata aj prípadný bodík.

Náš tip: 1X

HC 07 Detva - HK Dukla Trenčín - 18.00 h

Detva a Trenčín predstavujú tabuľkových susedov, no zároveň ich delí až 22 bodov. "Medveďom" pôjde v závere základnej časti o to, či skončia na deviatej, alebo desiatej priečke. To je však možno v konečnom dôsledku jedno. Aj Dukla sa už predkolu o play-off nevyhne a v hre je ešte aspoň posun na siedmu priečku. Detva ťahá štvorzápasovú sériu prehier, Trenčín dokázal v priebehu posledných troch kôl uspieť proti Žiline a Zvolenu. Miernym favoritom sú teda určite hostia, ktorí navyše vyhrali tri z posledných štyroch vzájomných zápasov. 

Náš tip: X2

HKM Zvolen - MAC Budapešť - 18.00 h

V tomto prípade by malo byť všetko jasné. Zvolen stráca na prvú priečku Banskej Bystrice päť bodov. V hre je teda stále víťazstvo v základnej časti, no "bryndziari" urobia určite všetko, aby si udržali minimálne svoju súčasnú pozíciu. Budapešť stále živí šancu na deviatu priečku a faktom je aj to, že isté ešte nemá ani predkolo play-off. Prípadné body spod Pustého hradu by mali pre hostí cenu zlata, nič také však neočakávame. Aj keď tím MAC už dokázal v tejto sezóne raz vo Zvolene vyhrať a stalo sa tak presvedčivým výsledkom 6:1. V ostatných troch vzájomných dueloch však uspel slovenský tím.

Náš tip: 1

DVTK Jegesmédvék Miškovec - HC´05 Banská Bystrica - 18.30 h

Miškovec má stále šancu na priamu účasť v play-off, no "ľadové medvede" sa podľa všetkého zamerajú na udržanie siedmej pozície pred Trenčínom. Banská Bystrica si ide za víťazstvom v základnej časti a pripraviť sa o to môže už iba sama. "Barani" vyhrali trikrát v rade a všetko nasvedčuje tomu, že si už svoje postavenie vziať nenechajú. Zaujímavosťou však je, že s Miškovcom majú vyrovnanú bilanciu 2-2 a súper z Maďarska uspeli v posledných dvoch vzájomných meraniach síl. DVTK je navyše doma silný. V posledných dvoch kolách utrpeli zverenci Glena Hanlona dve tesné prehry 1:2 s Novými Zámkami a v Poprade.

Náš tip: X2

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk