Navrátilec Laco mininulu nepreceňuje
zdroj: foto jäzva

Hokejisti HC Košice prehrali tri z posledných štyroch zápasov a ich situácia sa pred play-off komplikuje. Domácou prehrou 3:4 s Nitrou uvoľnili súperovi spod Zobora tretiu priečku tabuľky a to, či sa na ňu ešte vrátia, už nemajú vo svojich rukách.

Mali sme dostatok šancí, ktoré sme však nevyužili. Súper nám odskočil z brejkov a trochu nás zrazil gól, ktorý sme inkasovali tri sekundy pred koncom druhej tretiny. Snažili sme sa to vyrovnať, ale bohužiaľ sa to nepodarilo. Skúsili sme odvolať brankára, ale prišiel faul a bolo po nádeji,“ zhodnotil domácu prehru v dôležitom súboji autor druhého gólu Košíc Šimon Petráš. Svojim štvrtým gólom sezóny znižoval v druhej tretine na 2:3. „Mieril som to nad betón a som rád, že to tam prepadlo. Keďže sme však nebodovali, bol nám ten gól napokon na nič.“

Na nič bol aj preto, že po jeho góle nepremenil Petr Kafka trestné strieľanie a hostí tak poslal v samotnom závere druhej tretiny do dvojgólového vedenia Lane Scheidl.

Šimon Petráš

Pred treťou dvadsaťminútovkou skúsili košickí tréneri dodať tímu nový impulz a do bránky poslali premiérovo Jána Laca. Ten už gól neinkasoval, jediný presný zásah z hokejky Evana Bropheya už ale na vyrovnanie nestačil.

„Z jednej tretiny sa nedá robiť záver,“
pousmial sa Laco narážajúc na svoje malé čisté konto. „Nedá sa hovoriť o tom, či som vo forme. Dôležité je, že som sa cítil dobre, že sme zabojovali o výsledok a v tretej tretine sme siahali po vyrovnaní. Sú to pozitívne veci, na ktorých môžeme budovať. Verím, že aj ja sa budem cítiť lepšie a lepšie a vytvoríme dobrý tím.“

Bezprostredne po svojom príchode do Košíc požadoval Laco trpezlivosť a do bránky sa sám netlačil. Zranenie Vladislava Habala a negatívny vývoj duelu proti Nitre však urýchlili jeho návrat do bránky.

„Nečakal som to a ani vývoj zápasu tomu nenasvedčoval. Neinkasovali sme totiž nejaké góly v rýchlom slede a dvakrát sme dostali gól v oslabení. Škorvy chytal výborne a góly budú padať vždy. Nečakal som to teda, ale prišlo to rozhodnutie,“
okomentoval svoje prvé košické nasadenie vicemajster sveta z roku 2012.

Košice - NItra (22.2) (152 obrázkov v galérii)

Z pohľadu samotného výsledku ho mrzeli nezvládnuté oslabové hry i nepremenené trestné strieľanie. „Takéto zápasy rozhodujú presilovky, oslabenia a podobné kľúčové momenty. Tie napokon zvládol lepšie súper. Je to určite škoda, pretože to bol taký minisúboj o umiestnenie. Pred nami sú však ešte dva zápasy a tie potrebujeme zvládnuť. Herne i mentálne. Tak, aby sme išli do play-off nachystaní a v dobrej nálade. Či to už bude z druhej, alebo piatej pozície, začne sa nová etapa.“

Nulou v tretej tretine si Laco v každom prípade zapýtal o nasadenie v ďalšom stretnutí na ľade Žiliny. „Ťažko povedať. S trénermi máme niečo nastavené a budeme sa toho držať.“

Tréner Roman Šimíček v každom prípade Lacovo nasadenie pod Dubňom nevylúčil. „Sme radi, že Janko neinkasoval gól. Dlho nechytal a do bránky išiel studený. Pôsobil však úplne v pohode a z môjho pohľadu môžem konštatovať spokojnosť.“

Škorvánek a Laco

Menej spokojný bol pochopiteľne pri hodnotení celého zápasu. V ňom ho uspokojila iba hra tímu v záverečnej časti.

„V prvých dvoch tretinách sme ťahali za kratší koniec, ale v tretej sme mali šance na vyrovnanie. Mrzí nás, že sme to stiahli na 2:3 a potom sme mali obrovskú šancu v podobe trestného strieľania. Nedokázali sme vyrovnať a musíme si priznať, že tie dve tretiny neboli dobré. V tretej sme bojovali, chlapci tam nechali všetko a tak si to predstavujem,
“ poznamenal Šimíček.

Negatívom zápasu bolo okrem prehry aj zranenie útočníka Tomáša Hričinu, ktorého z hry vyradil faulom ohodnoteným trestom 5+ do konca zápasu Marek Slovák.

„Vôbec neviem, ako na tom Tomáš je. Čaká sa ešte na nejaké ustúpenie opuchu a múdrejší budeme možno až v pondelok po špeciálnom vyšetrení,
“ uviedol Šimíček na margo Hričinovho zranenia, ktoré lokalizoval do „oblasti v dolnej časti tela.“

To, či sa ešte Hričina objaví v zostave „oceliarov“ v základnej časti, je teda nateraz otázne. Isté je, že zo súbojov v Žiline a doma proti Liptovskému Mikulášu budú chcieť vyťažiť maximum.

„Posledné dva zápasy musíme odohrať naplno. Chceme sa pripraviť na play-off a získať šesť bodov. Radi by sme skončili čo najvyššie a určite si nemôžeme niečo vyberať. Musíme to odohrať tak, aby sme vykročili do play-off s potrebným sebavedomím,
“ dodal útočník Šimon Petráš pred dvojzápasom proti dvojici najhorších tímov Tipsport ligy.