HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Fanúšikovia Ostrovanov si vychutnali "zradcu" Tavaresa
zdroj: foto TASR-AP

Fanúšikovia Ostrovanov si vychutnali "zradcu" Tavaresa

Bývalý kapitán Islanders John Tavares absolvoval návrat do New Yorku. V hale Nassau Coliseum ho však vrúcne privítanie nečakalo.

Vedenie Ostrovanov ho síce privítalo spomienkovým videom, no fanúšikovia sa k nemu zachovali úplne inak. Počas každého striedania mu dávali jasne najavo, že zradil klubovú značku kvôli peniazom. Priaznivci Islanders Tavaresovi vytýkajú, že mu nestačilo ponúkaných 11 miliónov dolárov a napriek snahe klubu, ktorý ho dostal do NHL, odišiel do Toronta.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Meme 3: When $11 million isn’t enough. #Isles

Príspevok, ktorý zdieľa Islanders News (@everything.isles),

Tavares podpísal s Maple Leafs sedemročný kontrakt na 77 miliónov dolárov. Na jeho návrat do dôverne známeho prostredia bola zvedavá vypredaná hala (13917 divákov), ktorá pomohla domácemu tímu k hladkému víťazstvu 6:1. Bývalý kapitán Islanders nebodoval a zo strany fanúšikov pocítil, že už viac nie je v tomto meste vítaný. 

"Samozrejme, majú právo na vlastné pocity a tie ja ovplyvniť nemôžem," uviedol Tavares po zápase. 

Diváci hromadne skandovali "Nechceme ťa" po každom strelenom góle domáceho tímu. Bezprostredne po spomienkovom videu chcel John divákom poďakovať, no opätovali mu to iba niektorí. Väčšina naďalej bučala.

"Chcel som im ukázať, že som im vďačný za deväťročnú podporu, ktorú mi predtým ponúkali," pokračoval útočník Toronta. 

Ľudia z tribún namiesto vďaky skandovali pokriky ako "si klamár", či "kde máš pyžamo". Narážali tým na fotografiu z detstva, ktorú uverejnil Tavares po prestupe do Toronta. Ako malý chlapec na nej spí v pyžame s logom Toronta Maple Leafs.

"Pozrite sa na to takto. Ak je pre ľudí bučanie na hráča také dôležité, tak muselo ísť o skutočne špeciálneho hráča, ktorý bol pre tento klub veľmi dôležitý," okomentoval celú túto situáciu tréner Maple Leafs Mike Babcock.

"Naši fanúšikovia sú veľmi zanietení. Nemôžete ich viniť," zastal sa svojich priaznivcov súčasný kapitán Islanders Anders Lee.

"Nikto nebol v mojich topánkach. Viem, prečo som sa rozhodol pre zmenu. Snažil som sa byť otvorený a úprimný. Bolo to moje rozhodnutie, ktoré som sa snažil vysvetliť. Vykonal som svoje rozhodnutie a pohol som sa ďalej," dodal Tavares.


zdroj: nhl.com

Najnovšie z klubu: New York Islanders

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk