Líšky potvrdili očakávania, šokujúci koniec Šarišanky!
zdroj: foto jäzva

Naša ženská hokejová súťaž už pozná dvojicu finalistov. O právo vystriedať na zlatom tróne bratislavské ŠKP zabojujú Popradské líšky a senzačne aj hráčky MHK Martin.

Obrovským prekvapením semifinálového diania je rýchly koniec Prešova. Šarišanky vyhrali základnú časť a netajili sa úmyslom zaútočiť na majstrovský titul. Po troch finálových prehrách v rade však tentoraz zabojujú iba o tretie miesto. V sérii proti štvrtému Martinu totiž neuhrali ani víťazstvo.

Dievčatá z Turca uspeli na domácom ľade 4:3 a rovnakým výsledkom uspeli aj v košickej odvete. Šarišanky pritom vyhrávali po dvoch tretinách už 3:0! Nádej Martina vykresala v 45. minúte Mikesková a v závere tretej tretiny sa o vyrovnanie postarali Fašková a opäť Mikesková. Dielo prešovskej skazy dokonala v predĺžení Lucia Záborská.

Hviezdou zápasu v Poprade sa stala štrnásťročná Nina Hudáková, ktorá strelila štyri góly Líšok.

Šarišanka Prešov - MHK Martin 3:4 pp (1:0, 2:0, 0:3, 0:1), konečný stav série 0:2
Góly: Čorňáková, Sedláková, Suráková - Mikesková 2, Fašková, Záborská

Popradské líšky - ŽHKm Zvolen 7:1 (2:0, 3:0, 2:1), konečný stav série 2:0

Góly: Hudáková 4, Novotná 2, Orawska