HOKEJ.sk HOKEJ.sk

POZOR! FALOŠNÉ vs. PRAVÉ lístky na MS v hokeji na Slovensku
zdroj: TASR/AP

POZOR! FALOŠNÉ vs. PRAVÉ lístky na MS v hokeji na Slovensku

Falošné lístky na májové Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019 môže verejnosť rozlíšiť aj na základe koncového čísla podujatia, ktoré má byť 82. O tom, ako rozoznať pravé od falošných lístkov, informovala polícia na sociálnej sieti v súvislosti so zadržaním osôb obvinených z ich falšovania.

"Pri vizuálnom pohľade viete zistiť, že nesedí koncové číslo podujatia v ľavom hornom rohu, ktoré má byť 82. Taktiež nesedí výpočet DPH z ceny lístka. Samotný bar kód je tiež falošný, čo je už však nemožné letmým pohľadom overiť," ozrejmila polícia.   

Pri elektronických lístkoch, ktoré si záujemcovia vytlačia doma, podľa polície sedia faktografické údaje, problémom je však bar kód, teda čiarový kód lístkov. "Je badateľné, že nie je úplne 'kvalitný' a nie je v poriadku," tvrdí polícia.      

Polícia zdôrazňuje, že najlepšou prevenciou, ako predísť podobným podvodom, je kupovať si lístky len od autorizovaných predajcov.      


Falošné E-tickety (2 obrázky v galérii)

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk