HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Lepšie, no stále nedostatočné
zdroj: foto jäzva

Lepšie, no stále nedostatočné

Po úvodnej prehre 2:3 predviedli košickí hokejisti v druhom domácom štvrťfinálovom súboji očividne odhodlanejší výkon. Od prvého striedania dohrávali súboje, no ich snaha opäť stroskotávala na obetavo hrajúcom súperovi.

„Bol to oveľa lepší výkon ako v prvom súboji, ale Poprad do toho dáva obrovské srdce. Zblokujú obrovské množstvo striel a niečo také som ešte nevidel. Aj preto sa k nim potom prikloní ten kúsok šťastia naviac,“ povzdychol si brankár Vladislav Habal.

Tréner Roman Šimíček apeloval po úvodnej prehre na ochotu hráčov prepotiť dres za značku HC Košice. Na tribúnu posadil českého útočníka Petra Kafku a zraneného Klemena Pretnera nahradil Jere Pullim. 

Roman Šimíček


Po prvej prehre sme si v šatni povedali pár dôrazných slov a myslím si, že to bolo lepšie. Stále to však nestačilo na víťazstvo a musí to byť teda ešte lepšie,“ skonštatoval Šimíček po prehre 1:2 po predĺžení.

„Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom sme mali trochu viacej gólových šancí. Škoda prehry. Musíme hrať a bojovať nie na 100, ale na 200 percent. Teraz sú na koni, ale musíme bojovať všetci do jedného,“
vyzval apel do vlastných radov kapitán Ladislav Nagy.

Za jeden z kľúčov k úspechu považuje zlepšenie efektivity v presilovkách. Zo šiestich početných výhod totiž nevyťažili v utorok nič.

„Musíme tam viac strieľať a zjednodušiť to. Všetko tlačiť do bránky. Nemôžeme sa hrať na technických hráčov, ale musíme to všetko strieľať. A nechať na ľade ešte väčšie srdce,“
pridal jediný úspešný strelec tímu „oceliarov“.Košice - Poprad (2. štvrťfinále, 12. 3) (150 obrázkov v galérii)

Jeden gól napokon nestačil. Nagy ním síce dokázal odpovedať na presný zásah Martina Belluša, no víťazný moment patril hosťujúcemu Joonovi Ervingovi. V polovici predĺženia si nakorčuľoval do útočného pásma a presnou ranou skormútil Vladislava Habala.

„Bola to situácia jeden na jedného a Erving to výborne vystrelil kolo nohy nášho obrancu. Trafil mi to ponad hlavu priamo do vinkľa. Je to škoda, ale aj my sme mali svoje šance v predĺžení. Nepadlo nám to a potom prišiel takýto gól,
“ odfúkol si Habal.

Košice - Poprad (Erving, Habal)

„Tieto dva zápasy boli pod našu úroveň. Chýbal nám pohyb a s tým súvisela slabšia kombinácia. Zbavovali sme sa pukov, zatiaľ čo oni si prihrávali aj pod tlakom,“ priznal útočník Gabriel Spilar.Prehrávame 0:2 a všetci máme v hlavách aj tie posledné dve sezóny. Musíme sa teda z toho dostať a urobiť všetko preto, aby sme to otočili. Tu už nie je o čom. Chytáme sériu za chvost a momentálne sa mi to hodnotí ťažko. Neodohrali sme dva dobré zápasy a vieme hrať určite aj oveľa lepšie. Musíme to zo seba dostať a to šťastíčko si prikloniť na svoju stranu.“

Séria sa teraz presunie pod Tatry a Košičanom je jasné, že ak by prehrali aj tretí zápas, môžu si pomaly začať objednávať dovolenky.

Určite to bude kľúčový zápas. Môže nás udržať v sérii a ak vyhráme, tak vieme, že máme ešte ďalší zápas doma. Musíme sa na to pripraviť. Je to klišé, ale v Poprade musí nastúpiť iné mužstvo,“ zdôraznil Spilar, na ktorého nadviazal Šimíček: „V Poprade pošleme do hry hráčov, ktorí sú ochotní bojovať a drieť za Košice. V tejto sérii totiž rozhodne srdce a to zatiaľ ukazuje vo väčšie miere súper. Opäť dal gól iba Laco a potrebujeme, aby sa k nemu pridali ďalší. Zbrane však neskladáme a v Poprade chceme sériu vyrovnať.

Sýkora, Brophey, Nagy


„Pôjdeme tam po dve víťazstvá. Nič iné si nemôžeme pripustiť,“ nestráca vieru v obrat brankár Vladislav Habal. Poprad podľa neho zatiaľ neprekvapil ničím, no víťazí väčším srdcom. „„Vošvec“ tam nemá takú ťažkú robotu, ako by sa patrilo. Väčšinu striel totiž zblokujú. Musíme byť teda ešte dôraznejší a nechať na ľade všetko.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk