HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Joxer Zorvan vymenil klasickú hokejku za deravú
zdroj: foto jäzva

Joxer Zorvan vymenil klasickú hokejku za deravú

Bol súčasťou partie, ktorá priviedla Detvu na extraligovú mapu, pričom fanúšikovia „medveďov“ ho vždy považovali za jedného z najväčších srdciarov v tíme. Za svoje materský klub sa neváhal pobiť a v sezóne 2016-17 bol dokonca najtrestanejším hráčom prvej ligy. V rokoch 2015 a 2017 oslávil s Detvou prvoligový titul a vlani si v jej drese užil Tipsport ligu.

Dnes sa už 29-ročný Ivan Zorvan venuje v prvom rade civilnému zamestnaniu, no na šport ani zďaleka nezanevrel. Práve naopak, v aktuálnej sezóne zvládla zaujímavú kombináciu na dvoch frontoch. Na ľadovej ploche pomohol Rimavskej Sobote k titulu druholigového vicemajstra a s florbalovým tímom Joxers Detva momentálne bojuje o postup do finále prvej ligy. 

Ivan Zorvan
jäzva (jäzva)


„Mám svoje zamestnanie a toto je pre mňa zábavka. Neplatený, amatérsky šport, ktorý praktizujem popri robote a hokejových zápasoch za Rimavskú Sobotu. Nie je ľahké skĺbiť to všetko dohromady, ale vždy keď môžem idem si zahrať florbal. Patrím medzi zakladateľov klubu a tak chlapcov rád podporujem,“ usmieva sa Zorvan.

Joxera poznajú priaznivci filmu ako postavičku z kultového seriálu Xena. A práve jeho tvár sa nachádza aj v klubovom logu florbalového tímu z Detvy.

„Vzniklo to raz v telocvični, keď jeden chalan zahlásil, že sme „joxerovia“. A ono nám to ostalo a dostalo sa to až do loga,
“ objasnil Ivan. Vtipné logo poukazuje na recesistické pozadie zakladateľov klubu, no na palubovke nie sú rozhodne pre srandu. Okrem Zorvana sa totiž v tíme nachádza viacero ďalších bývalých hokejistov a tomu zodpovedá „neflorbalový“, mimoriadne fyzický štýl hry. „Náš štýl nevyhovuje žiadnemu súperovi. Každý má proti tomu niečo, ale my proste hráme tvrdý florbal na hranici pravidiel. Sme hokejisti a tak si to asi vieme viac zakryť a nemajú nás za to radi.


Detva si už raz zahrala baráž o postup do extraligy, no vtedy jej to nevyšlo. Teraz postúpila už do semifinále a z úvodného dvojzápasu na palubovke víťaza základnej časti (Žltý Sneh Košice) si priviezla vyrovnanú bilanciu 1-1.

„Je to otvorená séria a vyzerá to tak, že to bude hlavne o bojovnosti. Chceme postúpiť, ale favoritom je súper, ktorý prehral v základnej časti iba jeden zápas. Berieme to teda reálne,“
hovorí I. Zorvan, ktorý samozrejme nie je prvým hokejistom, ktorý objavil lásku k florbalu. Medzi skvelých florbalistov patrí napríklad útočník Popradu Marek Zagrapan a v drese trenčianskeho AS momentálne hráva Marcel Hossa.

Ivan Zorvan
jäzva (jäzva)


„Hokejisti majú k florbalu najbližšie. Práca s hokejkou je podobná a stačí si zvyknúť na loptičku. Ja sa teda Marcelovi nečudujem a možno sa o rok stretneme v extraligovom súboji,
“ pousmial sa Zorvan, ktorý však stále nezanevrel ani na hokej. V drese Rimavskej Soboty zaznamenal 24 bodov v 22 zápasoch.

„Chceli sme postúpiť do baráže o prvú ligu, ale Levice boli v rozhodujúcom zápase v Detve jasne lepšie. Súper mal viac skúseností a my sme to nezvládli. Sezóna to však bola pre nás dobrá, veď sme to dotiahli až do finále. Najvyššie ciele budú v Rimavskej určite aj v budúcej sezóne a keďže tam plánujem hrávať naďalej, pokúsim sa pomôcť k tomu, aby sme tentoraz skončili ešte lepšie,“
vrátil sa k čerstvo skončenej sezóne hokejový univerzál, ktorý dokáže hrať v obrane i v útoku. 

Ivan Zorvan
jäzva (jäzva)


Našu najvyššiu súťaž si zahral za Detvu, ale aj ako hráč Banskej Bystrice. Najradšej však pochopiteľne spomína na dva prvoligové tituly.

„Jasné, že si zaspomínam. Detvu navyše stále sledujem a momentálne im držím palce v play-off. To posledné víťazstvo v Banskej Bystrici sme sledovali s florbalovými spoluhráčmi po našom play-off súboji v Košiciach a mal som z toho radosť. V tíme Detvy mám stále veľa kamarátov a som úprimne rád, že už nie sú fackovacím panákom a dokážu potrápiť aj Banskú  Bystricu. Držím im palce
!“ dodal pre hokej.sk Ivan Zorvan.

Najnovšie z klubu: HC 07 Detva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk