HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Valent očakáva veľkú podporu trenčianskych fanúšikov
zdroj: foto jäzva

Valent očakáva veľkú podporu trenčianskych fanúšikov

Trenčín sa z Nitry vrátil s jedným víťazstvom. V piatok a sobotu brankár Michal Valent očakáva „hokejové peklo“ na Sihoti.

Prvý štvrťfinálový zápas priniesol na slovenské podmienky parádne hokejové momenty a potvrdil, že môže ísť o jednu z najvyrovnanejších play-off, ktoré vyraďovacie boje prinesú. Domácemu tímu nestačilo ani dvojgólové vedenie. Vojaci zápas otočili a úvodný bod šiel na ich vrub.

Vo včerajšom dueli začali corgoni podobne dobre ako v pondelok. Akurát s tým rozdielom, že dvojgólové vedenie si v ďalšom priebehu udržali a aj navýšili.

„Oba zápasy priniesli zaujímavý hokej. V prvom prípade sme boli viac disciplinovaní. Nenechali sme sa uniesť a strhnúť atmosférou. V utorok sme mali priveľa vylúčených hráčov. Ofenzíva Nitry je veľmi dobrá a v presilovkách predstavujú obrovskú silu,“
povedal pred dnešným dopoludňajším tréningom gólman trenčianskej Dukly Michal Valent. 

Branislav Rapáč, Michal Valent
Branislav Rapáč, Michal Valent (TASR)


Skúsený brankár pritom do štvrťfinálovej série Kaufland play off Tipsport ligy nevstúpil najlepšie. V 10. minúte úvodného zápasu inkasoval lacný gól, ktorý v konečnom zúčtovaní Trenčanov priveľmi mrzieť nemusel.

„Trafil to parádne, ale v prvom rade sa jednalo o moju chybu. Nestál som správne. Bohužiaľ, aj také góly padajú. Som rád, že sme dokázali ďalší priebeh ustáť a otočili vývoj stretnutia
,“ pokračoval Valent a jedným dychom dodal: „V podobných situáciách si nesmiete zaoberať pochmúrnymi myšlienkami. Snažil som sa situáciu hodiť za hlavu. Nemohol som si dovoliť stratiť koncentráciu. V takých prípadoch môžete inkasovať ďalšie góly a potom by to už bolo veľmi zlé.“

Druhý deul na nitrianskom ľade poznačila veľká nervozita. Tvrdé zákroky sa striedali na oboch stranách a v niektorých prípadoch už šlo o zdravie hráčov. Lepšie sa so situáciou vyrovnali domáci hokejisti, ktorí dokázali tri presilové hry využiť a vyrovnali stav série na 1:1.

„Vieme, že corgoni majú v útoku veľkú silu. Play off stretnutia sa rozhodujú za nerovnovážneho stavu. My sme v tých situáciách inkasovali. Za stavu 0:4 už bolo veľmi náročné vrátiť sa späť do zápasu. Ak by sme neinkasovali góly v oslabeniach, všetko by sa vyvíjalo inak. Nedá sa však s tým už nič urobiť, ideme ďalej,“
zamýšľal sa 33-ročný rodák z Martina. 

Trenčín - Nitra (Valent, Luhový, Scheidl)
Trenčín - Nitra (Valent, Luhový, Scheidl) (TASR)


Oba tímy majú dnes a zajtra čas na oddych. O veľkých tréningoch a nacvičovaniach akcií sa už nedá hovoriť. Prvoradou bude najmä kvalitná regenerácia a mentálna príprava na náročné duely v piatok a sobotu.

Dve úvodné bitky stáli obe strany veľa síl. Streda bola venovaná najmä oddychu. Zajtra potrénujeme, aby sme boli dobre pripravení na tretie stretnutie,“ vysvetľoval Valent.

Kvalitný hokej na ľade a elektrizujúca atmosféra na tribúnach boli atribúty, ktoré patrili k dvom zápasom na nitrianskom ľade. Podobné očakávania panujú aj v Trenčíne. Očakáva sa, že bude plno a diváci sa budú mať na čo tešiť.

„Oba tábory boli výborné. V Nitre panovala parádna atmosféra. Doma to bude poriadne peklo. Verím, že nás naši fanúšikovia poženú na víťazstvami a spoločnými silami sa priblížime k bránam semifinále,“
zaželal si jeden z najlepších gólmanov Tipsport ligy.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk