HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Žilina ustála tlak aj zranenie Hunu, Michalovce sa chystajú doma zabojovať
zdroj: foto jäzva

Žilina ustála tlak aj zranenie Hunu, Michalovce sa chystajú doma zabojovať

„Líšky“ z Michaloviec chceli druhý barážový duel pod Dubňom ukoristiť pre seba a od splnenia svojho cieľa veru neboli ďaleko. Domácich „vlkov“ a ich fanúšikov držali svojou dobrou hrou dve tretiny v napätí, aby im v tretej časti ukázali, že zatiaľ najväčší rozdiel v sérii medzi posledným tímom Tipsport ligy a víťazom 1. ligy je v minimalizovaní vlastných chýb a trestaní tých súperových.

Kým v utorok čakali diváci na prvý gól až do 24. minúty, v stredu večer sa ho dočkali už v 13. minúte. Pre dovtedy dobre hrajúcich domácich bola smolná, pre hostí však radostná. Michalovčania vtedy potrestali domácich za nedôsledné bránenie Mária Rótha, ktorého nechali Žilinčania na Fučíka najskôr vyslať nebezpečnú strelu, potom bekhendovú dorážku a nakoniec mu dali dostatok priestoru a času na vymyslenie a realizáciu parádnej prihrávky, ktorú zbiehajúci obranca Tomáš Valečko premenil na úvodný gól zápasu.

„Šli sme do vedenia a bolo to z našej strany dobré. Zaslúžili sme si v druhom zápase v Žiline vyhrať, ale s jedným gólom sa nedá zvíťaziť. Rozhodli naše hrúbky a nepremenené šance, malé chyby a detaily, za ktoré sme pykali. Asi veľmi chceme, chýba nám možno viac rozvahy v zakončení. Máme toho už, ako sa hovorí, „plné trubky“. Verím, že doma zabojujeme a súpera nejak pretlačíme,
“ skonštatoval zadák Michaloviec, ktorý sa tešil z gólu po dlhšom čase.

To však bolo zo strany hostí, čo sa týka trestania chýb, všetko. Domáci tím v závere prvej tretiny využil hneď prvú ponúknutú presilovku, keď sa po strele Bagina z dorážky do odkrytej brány nemýlil český legionár Martin Podešva. Zdalo sa, že strelený gól do šatne domácich nakopne a aj sa tak po zmene strán dialo, ale iba do približne 25. minúty. Odvtedy akoby sa Žilinčania nejakým gombíkom vypli, začali si všetko komplikovať, kopiť chyby a nechali súpera postupne prebrať iniciatívu.

V týchto momentoch ich podržal brankár Tomáš Fučík, ktorý, podobne, ako v prvom zápase, inkasoval iba jeden gól. „Verte mi, že je mi momentálne jedno, koľko gólov som dostal, dôležité sú víťazstvá. Na iné štatistiky nehľadím, aj keď, samozrejme, potešilo ma to.  V zápasoch som bol permanentne zamestnaný, čo je pre brankára ideálne,“ prezradil gólman Žiliny, ktorý zaujal v oboch dueloch aj snahou o rýchlu rozohrávku hokejkou.

Tomáš Fučík
„Myslím, že je to súčasťou dnešného chytania. Mám to rád a pokiaľ cítim, že tým môžem mužstvu pomôcť a je na to priestor bez toho, aby som riskoval, tak sa nebojím hrať s pukom,“
povedal na margo svojich hokejkových zručností čoskoro 25-ročný český legionár.

Kým v prvom dueli vyšla „vlkom“ prostredná časť, v druhom to bola tá záverečná. Tréner hostí Miroslav Chudý bol po zápase nešťastný, že jeho tím si vyrovnaný zápas v poslednej tretine prehral sám. „V tretej tretine sme si prakticky dali vlastné góly, zabrzdili nás tresty a oslabenia. Musíme sa nachystať na domáce zápasy. Verím svojim chlapcom, zistili sami, že pokiaľ hrajú so zdravým sebavedomím, nie sú o nič horší od Žiliny,“ skonštatoval kouč „líšok“.

Víťazný gól dal po chybe súpera v 44. minúte skúsený Rudolf Huna, keď ho nechali hostia pred Trenčanovou bránkou osamoteného. O päť minút neskôr však prišiel pre neho nepríjemný moment. Obranca hostí Oliver Košecký ho pri oslabení bránil v rohu klziska razantnejšie, ako bolo treba a Hunu podrazil tak nešťastne, že ten dopadol hlavou a krkom rovno na hranu mantinelu. Po dopade ostal ležať na ľade a so zafixovaným krkom ho museli preniesť na nosidlách do sanitky a na vyšetrenie do nemocnice. 

Košecký a Novický


Incident žilinským tímom otriasol natoľko, že nielenže nevyužili následnú presilovku o dvoch hráčov, ale ani pokračujúcu výhodu plynúcu z päťminútového trestu, ktorý za faul obdržal Košecký. „Nie je to jednoduché koncentrovať sa na hru, keď vám spoluhráča odnesú z ľadu na nosidlách, človek to má v hlave. My si však musíme k presilovkám i oslabeniam aj tak sadnúť a povedať si zopár vecí, pretože tieto momenty v hokeji rozhodujú o víťazstvách. Každopádne dúfam, že Rudo bude v poriadku a bude môcť hrať v ďalších zápasoch v Michalovciach,“ povedal najstarší hráč na ľade, 42-ročný Peter Húževka.

Ten definitívne zlomil odpor Michaloviec tretím gólom a ukázal pri ňom, v čom je jeho sila a prínos pre žilinský tím. Vysoký center vyhral pred útočnou modrou buly, pretlačil sa s pukom cez dvoch brániacich súperov ako buldozér cez kopec hliny a tiesnený v páde prekonal aj Trenčana. „Je to často aj o šťastí. Dvaja beci šli síce do mňa, ale puk ostal stále pri mne, tak som ho vystrelil na bránu a prešlo to do siete,“ opísal svoj gólový moment skúsený harcovník.

Napriek dvom víťazstvám ocenil aj výkony súpera. „Ak si niekto myslel, že to budú ľahké zápasy, mýlil sa. Musíme bojovať v každom jednom, hrať svoju hru. Michalovce dobre korčuľujú, hrajú kvalitne, ale náš cieľ z prvých dvoch zápasov sme splnili. Musíme sa sústrediť na náš výkon, určite sa nemôžeme upokojiť. Vieme, aké vedia byť tieto zápasy vrtkavé, stačí jeden – dva góly a všetko sa otočí. Našťastie nám chytá dobre brankár, musíme mu pomôcť aj my,“ zakončil Peter Húževka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk