Hokej.sk Hokej.sk

Fasel: Šampionát na Slovensku bude mať úspech
zdroj: Šéf IIHF René Fasel a riaditeľ Organizačného výboru MS 2019 Igor Nemeček. (tasr)

Fasel: Šampionát na Slovensku bude mať úspech

Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel je spokojný s prípravami majstrovstiev sveta 2019, ktoré sa o necelé dva mesiace uskutočnia v Bratislave a Košiciach. Povedal to počas pondelkovej návštevy, počas ktorej si pozrel aj Zimný štadión Ondreja Nepelu a stretol sa so slovenským premiérom Petrom Pellegrinim, primátorom Bratislavy Matúšom Vallom a predsedom bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom.

Fasel: Slovensko je hokejová krajina

Pre Reného Fasela nie je Zimný štadión Ondreja Nepelu neznáme miesto, dobre ho pozná predovšetkým z majstrovstiev sveta 2011. Na prvý šampionát na Slovensku v ére samostatnosti si rád spomína. „Slovensko už vtedy ukázalo, že je hokejová krajina a predpokladám, že to ukáže aj tentoraz. Veď hokej je u vás šport číslo jeden,“ povedal René Fasel. Šesťdesiatdeväťročného Švajčiara sprevádzal v Bratislave generálny sekretár IIHF Horst Lichtner. Obaja funkcionári majú informácie o stave pripravenosti v oboch mestách. Podľa Fasela je veľkou výhodou Slovenska, že má k dispozícii dve haly, ktoré poskytnú komfort hráčom i divákom. „Pre organizáciu majstrovstiev sveta je bratislavský štadión veľmi dobrá aréna, keďže poskytuje pre hráčov moderné zázemie a pre divákov veľký komfort. Má dobré tréningové plochy a priestory pre VIP hostí. V Európe nie je veľa podobných hál s takými perfektnými podmienkami. V Košiciach som bol už dávnejšie, no aj tamojšia hala spĺňa všetky kritériá,“ povedal Fasel.

René Fasel. (tasr)

Prvý muž svetového hokeja kvituje aj rozhodnutie organizačného výboru a Slovenského zväzu ľadového hokeja o umiestnení tímu Slovenska do základnej skupiny v Košiciach. Pred ôsmimi rokmi hrali Slováci v Bratislave. „Nevidím v tom žiaden problém. Dokonca si myslím, že to pomôže šampionátu a obe arény budú plné. Bratislava bude tentoraz medzinárodnejšia, do tohto mesta prídu predovšetkým fanúšikovia z Česka a Ruska. Košice budú žiť so slovenským tímom. Turnaj na Slovensku bude mať úspech.“

Vallo: Fair-play na prvom mieste

Muž, ktorý je na čele IIHF od roku 1994, sa o návštevnosť svetového šampionátu neobáva. Na elitný turnaj sa už teraz teší. „Uvidíme, akí hráči sa predstavia na turnaji aj vzhľadom na vývoj v play-off NHL. Dúfam, že sa na šampionáte ukáže čo najviac svetových hviezd. Potom to bude zážitok pre divákov z celého sveta,“ pokračoval švajčiarsky funkcionár, ktorého počas májových dní čakajú viaceré presuny medzi Bratislavou a Košicami. Na Slovensku sa zúčastní aj na kongrese IIHF a stretne sa s mnohými osobnosťami svetového hokeja.

Riaditeľ Organizačného výboru MS 2019 Igor Nemeček a šéf IIHF René Fasel. (2019 IIHF MS/Ján Súkup)

Od 10. do 26. mája bude hokejom žiť aj Bratislava. Rovnako ako René Fasel, aj primátor Bratislavy Matúš Vallo sa na majstrovstvá sveta veľmi teší. „Ako rekreačný športovec, amatérsky hokejista aj ako patriot si prajem úspech hlavne slovenského tímu. Ako reprezentant hostiteľského mesta aj krajiny si zo všetkého najviac prajem, aby hokejové zápasy aj stretnutia fanúšikov boli v duchu fair-play. Pretože práve fair-play je v emóciami nabitom období tá najväčšia hodnota. Verím, že Bratislavčania rovnako ako pri iných príležitostiach prejavia pohostinnosť, srdečnosť aj pravé športové emócie,“ uviedol po stretnutí s prezidentom IIHF primátor Bratislavy Matúš Vallo. Bratislavský magistrát sľúbil pre držiteľov vstupeniek v deň zápasu bezplatnú prepravu mestskou hromadnou dopravou. Zároveň primátor vyhlásil výtvarnú súťaž pre deti o vstupenky do skyboxu počas rozhodujúcej fázy šampionátu.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

ProFutbal.sk