HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nagy potvrdil koniec: Takto som si to nepredstavoval
zdroj: foto jäzva

Nagy potvrdil koniec: Takto som si to nepredstavoval

Prehra košických hokejistov 2:4 na ľade Popradu predstavovala zároveň bodku za jednou veľkou kariérou. Tridsaťdeväťročný útočník HC Košice Ladislav Nagy môže povedať svoje definitívne adieu v reprezentačnom drese na majstrovstvách sveta, no na klubovej scéne povedal svoje posledné slovo v stredu, 20. marca.

„Áno, bol to môj koniec. Stačilo!“ potvrdil Ladislav Nagy po ukončení štvrťfinálovej série s Popradom. „Tesne pred play-off som sa zranil a možno aj preto to nebolo z mojej strany najlepšie. Škoda, chcel som ísť ďalej. Keď som prišiel do Košíc, tak som si rozhodne nepredstavoval, že vypadnem trikrát v prvom kole. Stávajú sa však aj horšie veci.“

Miner, NagyKariéra majstra sveta z Göteborgu mohla byť aspoň o kúsok dlhšia, no Košičania sa v rozhodujúcom šiestom súboji série prebrali až príliš neskoro. Po dvoch tretinách prehrávali 0:3 a hoci dvomi gólmi zápas zdramatizovali, vyrovnanie sa už nekonalo.

Boli tam šance, puky skákali pred bránkou a verili sme do poslednej chvíle. Dostali sme sa do kontaktu, ale keď veľmi chcete, tak to nejde. Aj mne samému to skočilo pred bránkou,“ povzdychol si kapitán „oceliarov“, ktorý však jedným dychom priznal, že väčšinu zápasu mal navrch súper. „Bola to vyrovnaná séria, veď prakticky všetky zápasy sa skončili o gól. V tomto poslednom stretnutí nám 40 minút nešli nohy a treba si priznať, že nestačí hrať dvadsať minút. Čo mám na to povedať? Ak by sme odohrali takto celý zápas, tak by sme vyhrali. Neviem čo sa stalo.“

Z pohľadu hodnotenia celej série označil za kľúčový úvod v Steel aréne. „Nemali sme prehrať prvé dva domáce zápasy. To bolo celé zle. Ak by sme vtedy vyhrali aspoň jeden duel, tak by to bola iná séria.“

Ladislav NagyPosledný príhovor kapitána sa niesol v emotívnom duchu, no v košickej šatni prebehol bez výčitiek či hnevu.

„Vôbec som nekričal. Bolo mi cťou hrať s týmito chlapcami a ja som si túto sezónu nesmierne užíval,
“ vyznal sa L. Nagy, ktorý nechce zanevrieť na hokej ani po ukončení aktívnej kariéry: „Uvidíme, čo ma čaká. Mám veľa iných aktivít a nudiť sa nebudem. Teraz však o svojej budúcnosti hovoriť nebudem. Rád by som však pomohol aj košickému hokeju. Mládež stojí a nie je to dobré.“

Skutočnou bodkou za kariérou skvelého útočníka by však mali byť až domáce majstrovstvá sveta. Vidina rozlúčky v domácej Steel aréne je pre neho samotného mimoriadne atraktívna.

Ak ma zavolajú, tak prídem rád. Vždy som rád reprezentoval a ak bude záujem o moje služby, tak určite neodmietnem. Teraz si však trošku oddýchnem a možno niekam pôjdeme s rodinou,“ dodal neveselým tónom Ladislav Nagy.

Poprad - Košice (6. štvrťfinále, 20.3) (181 obrázkov v galérii)

Povedali o Nagyovi:

Roman Stantien, tréner Popradu: "Ten, kto sa trochu rozumie hokeju, musí zložiť pred Lacom klobúk dole. Je to pán hokejista! To, čo dokázal v NHL a dokazoval aj tu, tak to je bez komentára. Pán hokejista!"

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Viem, čo tomu Laco celú sezónu dával a aj preto ma tak veľmi mrzí tento koniec. Zranil sa, urobil však všetko preto, aby sa vrátil. To, čo predvádzal v základnej časti vo svojich rokoch, tak to klobúk dole. Na ľade i mimo neho bol veľkým lídrom a hráči v šatni sa mohli od neho učiť. Verím, že nepreplávali sezónou, ale naučili sa od neho veľa. Toto sú tie pravé hokejové vzory."

Patrik Svitana, hráč Popradu: "Laco je skvelý hokejista a ja verím, že si tohtosezónnu formu podrží a ukáže ju aj na majstrovstvách sveta."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk