HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Rozhodla strela, ktorá gólovo nevyzerala, povedal Mezei
zdroj: TASR

Rozhodla strela, ktorá gólovo nevyzerala, povedal Mezei

Divoká štvrťfinálová séria medzi Nitrou a Trenčínom pozná svojho víťaza. Corgoni síce po treťom stretnutí prehrávali, no v ďalších troch zápasoch inkasovali jediný gól a tešia sa z postupu do semifinále.

Šiesty zápas bol podobne ako ten predchádzajúci o tom, komu sa podarí streliť prvý gól. Takmer päťdesiat minút na neho diváci márne čakali. Až v záverečnej časti sa ho podarilo streliť kapitánovi hosťujúceho tímu Branislavovi Mezeiovi.

„Bez strely nemôže byť gól. Videl som pred bránkou dvojicu tieniacich spoluhráčov. Snažil som sa  puk nahodiť a prešiel až do brány,“
opísal rozhodujúci moment.

V závere pridal postupovú poistku do prázdnej bránky Róbert Lantoši a nitrianske postupové oslavy mohli naplno prepuknúť.

Je to skvelé. Sme šťastní. Máme za sebou ťažký zápas aj sériu. Trenčín hral výborne. Podobne ako v sobotu aj teraz to bolo o jednom góle. Hrali sme trpezlivo. Obe mužstvá mali šance. Napokon rozhodla jediná, ktorá pôvodne príliš gólovo nevyzerala. Aj také momenty prináša play off,“ pokračoval 38-ročný bek.

Dôležitým momentom sa stala zmena brankára. Po treťom stretnutí vystriedal v bránke Miroslava Hanuljaka Juraj Šimboch. Nitriansky odchovanec v troch stretnutiach pustil za svoj chrbát jediný puk z hokejky Milana Bartoviča.

„Sme radi, že Šimboch nastúpil po krátkej pauze. Chopil sa šance a všetky stretnutia chytal výborne. Pre nás je iba plus, že máme dvoch kvalitných gólmanov,“
tešil sa Mezei.

Dramatická séria priniesla napínavé momenty a veľa emócií. Obom táborom zobrali najmä prvé zápasy plné tvrdých zákrokov veľa síl. Nitrania majú niekoľko dní na regeneráciu a prípravu, aby v utorok nastúpili na prvý semifinálový duel na ľade Zvolena.

„Keď sa vyhrá, lepšie sa zotavuje. Dôležitá je psychika. Posnažíme sa dať dohromady a nabudiť pred ďalšími zápasmi. Osobne nemám rád dlhé prestávky. Mužstvo vypadne z tempa,
“ doplnil Mezei.

Smutný bol po záverečnom klaksóne kapitán Trenčína Branko Radivojevič. Skúsený útočník nastúpil so sebazaprením. Trápili ho zdravotné problémy.

Bolačky mali oni aj my. Nebolo už na čo čakať. Chcel som tímu pomôcť. Bohužiaľ, nevyšlo to,“ povedal smutne.

Séria sa podľa jeho slov lámala v piatom stretnutí. Na ľade Nitry síce Trenčín odohral dobrý zápas, no nedokázal streliť gól.

„Bez nich sa ťažko vyhráva. Vidieť sme to mohli aj včera,
“ vysvetľoval.

Emóciami nabitá séria sa z ľadu preniesla na tribúny a disciplinárnu komisiu Slovenského zväzu ľadového hokeja. V niektorých momentoch sa viac riešili zákroky hráčov na ľade ako samotná hra.

„Už to nebolo o hokeji, ale viac o iných veciach. Jedni žalujú na druhých a naopak. Problém je však niekde inde. A je dosť veľký, ale to už je na inú debatu...,
“ dodal tajomne. 

Pre 38-ročného rodáka z Piešťan bol včerajší zápas posledným v aktívnej kariére. Ako povedal, na ľad už bude chodiť iba rekreačne.

„Kariéru som si užil. Som veľmi rád, že som ju mohol ukončiť doma v Trenčíne. Telo mi hovorí, že už stačí. Mám tri deti, je čas sa im venovať,“
zakončil rozhovor dvojnásobný medailista z majstrovstiev sveta.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk