HOKEJ.sk HOKEJ.sk

VIDEO: Brankár Dubnyk zaskočil aj vlastných spoluhráčov
zdroj: TASR/AP

VIDEO: Brankár Dubnyk zaskočil aj vlastných spoluhráčov

V zápase NHL medzi Minnesotou a Nasvhillom, ktorý sa odohral v noci z pondelka na utorok nášho času, sa stal prvou hviezdou Ryan Johansen, ktorý jediným gólom zápasu, navyše v oslabení, rozhodol o najtesnejšej výhre predátorov. Po zápase sa však najviac hovorilo o kanadskom brankárovi Devanovi Dubnykovi.

Tridsaťdvaročný brankár sa síce neradoval z víťazstva svojho tímu a úspešnosťou zákrokov 94,7 % dosiahol svoj tohtosezónny nadpriemer, ale chvályhodná bola najmä jeho okamžitá reakcia pri situácii, ktorá sa odohrala desať minút pred koncom. Hosťujúci P.K. Subban narazil do súperovej bránky a posunul ju zo svojho postavenia. Dubnyk vykorčuľoval z bránky a namieril si to rovno na striedačku. Všetci hráči na ploche, azda aj vrátane spoluhráčov, zostali zaskočení. Na ľad naskočil šiesty muž a Minnesota tak hrala chvíľku v početnej výhode.

Pravidlá však jasne vysvetľujú, prečo sa skúsený brankár nemusel báť prípadného inkasovaného gólu. Ak by sa totiž puku dotkli hráči súpera, až vtedy by sa hra pre posunutú domácu bránku prerušila. Ak totiž posunutie bránky počas hry zapríčiní útočiaci tím, ale puk následne získa protivník, pričom má možnosť založiť protiútok, hra sa nepreruší až dovtedy, kým nezíska späť puk pod kontrolu prvý tím. Pozrite si výbornú reakciu Devana Dubnyka na videu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Minnesota Wild

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

ProFutbal.sk