HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Chomutove "úradovala" salmonelóza, Valach skončil v nemocnici
zdroj: TASR/AP

V Chomutove "úradovala" salmonelóza, Valach skončil v nemocnici

Český hokejový klub Piráti Chomutov je pred štartom baráže o zotrvanie v najvyššej súťaži v zložitej situácii. Takmer celý tím sa totiž nakazil salmonelózou. Slovenský obranca Juraj Valach dokonca skončil v nemocnici.

Zdrojom nákazy bol tatársky biftek, ktorý si hráči dopriali minulý týždeň. Podľa oficiálneho webu Pirátov je chorých až 21 z 28 hokejistov. "Diagnóza sa potvrdila iba u jedného, ale lekári mi vysvetlili, že ak všetci jedli to isté, určite sú nakazení," povedal na oficiálnom webe Chomutova tréner Vladimír Růžička.

Jeho zverenci sa liečia doma, najhoršie dopadol Valach, ktorému sa zhoršil stav a museli ho hospitalizovať. "Všetci sú na tom rovnako, sú doma a skoro umierajú. Majú kŕče, nemôžu ani piť. Juraja Valacha dokonca museli v noci odviesť do nemocnice. Táto diagnóza môže byť pre starších ľudí aj smrteľná. Nezostáva nám nič iné ako čakať," dodal Růžička.

Chomutov odštartuje baráž v piatok. Napriek kritickej situácii Růžička verí, že poskladá kompletný tím: "Neviem síce, čo bude, ale nejako to musíme dať dohromady. Hráčov máme dosť, navyše môžeme použiť aj juniorov. Budú to mať ťažké, ale hráme o najvyššiu súťaž, niečo musíme obetovať."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Chomutov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

ProFutbal.sk