V Poprade sme hru stiahli na tri päťky, hovorí o rozhodujúcom momente juniorskej série Hanzal
zdroj: foto VK

Dukla Trenčín ovládla mládežnícky hokej na Slovensku. Potvrdili to juniori, ktorí obhájili minuloročné prvenstvo. Pre trénera Marcela Hanzala je dvíhanie pohára už rutinnou záležitosťou. Zažil to štvrtýkrát.

„Máme za sebou náročnú sezónu. Snažili sme sa vzhľadom na kvalitu tímu stále hrať o špicu. Najvážnejším konkurentom nám boli hráči Popradu a oba tímy sme sa stretli vo finále. Z dlhodobého hľadiska bol jedným z cieľom zapracovať do kabíny nové mladé tváre,“ rozhovoril sa kormidelník Marcel Hanzal.

Mužstvo z pozície kapitána viedol Marcel Škvarka. Útočník narodený v roku 1998 hral na výnimku. Špeciálne si ho vyžiadali tréneri, pretože jeho vodcovské vlohy sú pre dobro kolektívu mimoriadne dôležité.

„Marcel je inteligentný chlap. Zvyšku kabíny šiel príkladom. Veľa so spoluhráčmi komunikoval. Bol predĺženou rukou trénerov. Takého kapitána by chcel každý,“
nešetril Hanzal slovami chvály.

Trenčania sa pred začiatkom sezóny netajili tým, že majú opäť po roku najvyššie ambície a vysoko nastavenú latku nechcú podliezať. Víťazná mentalita jej hráčom určite nechýba.

„Štandardne počas sezón vyhrávame väčšinu stretnutí, čo dodáva sebavedomie. Samozrejme, najťažšie duely sa vyhrávajú v hlavách. Máme skúsené mužstvo, ktoré v dôležitých momentoch čerpalo skúsenosti z minulých sezón,
“ doplnil Hanzal.

Mladí vojaci si vo vyraďovacej fáze poradili so Skalicou (3:1 na zápasy) a Nitrou (4:1 na zápasy). Vo finálových bojoch nastúpili proti Popradu. Úvodné dva zápasy na ľade súpera vyhrali a zdalo sa, že by titul mohli osláviť už po ďalších dvoch zápasoch na domácom ľade, lenže oba prehrali.

Neboli sme nervózni. Vedeli sme o kvalite našich hráčov. My sme boli stále lepší. Len sme sa potrebovali ukľudniť. Chlapci už boli hlavami na majstrovských oslavách. Niektorí ľudia im už hovorili, že majú titul vo vrecku, čo nebola pravda,“ vysvetľoval Hanzal.

Michal Luhový
jäzva

Piaty duel série na popradskom ľade sa 40 minút vyvíjal v prospech domáceho tímu. Záverečná tretina však priniesla štyri góly Trenčína a víťazstvo 6:4.

„Hru sme stiahli na tri formácie. Mladým hráčom sme povedali, že oni budú môcť bojovať o titul o rok. Tí starší si trofej museli vydrieť. A podarilo sa,
“ poodhalil niečo z kabíny Hanzal.

Posledný duel sledovalo na Zimnom štadióne Pavla Demitru viac ako 1500 divákov. Červeno-žltý tím v prvej tretine súpera jasne prestrieľal a zaznamenal dva góly, ktoré sa v konečnom účtovaní ukázali ako rozhodujúce.

„Chlapci boli dobre pripravení. Od začiatku šli za víťazstvom. Treba uznať aj kvality súpera, ktorý podal dobrý výkon. Dôležité bolo, že sme nerobili žiadnu paniku a postupne sme šli od striedania k striedaniu. Päť minút pred koncom som už vedel, že nám víťazstvo neujde.“

44-ročný rodák z českého Tábora zažíva majstrovské oslavy pravidelne. Za ostatných šesť rokov bol pri všetkých štyroch tituloch juniorov.

„Víťazstvá mi stále chutia. Práca s mladými ľuďmi ma baví. Je príjemné sa s bývalými zverencami občas stretnúť, zájsť na pivo a porozprávať sa,