HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Jaroš sa vrátil z Ottawy domov. Čo povedal Šatanovi?
zdroj: foto jäzva

Jaroš sa vrátil z Ottawy domov. Čo povedal Šatanovi?

Poriadne nabalený a očividne unavený, pricestoval obranca Ottawy Senators Christián Jaroš v utorok popoludní domov. S niekoľkým kuframi a slušným zväzkom hokejok mu ochotne pomohli otec s bratom, ktorí sa už nevedeli dočkať na zvítanie po dlhom odlúčení.

„Doniesol som si toho viac, pretože v Ottawe som mal ešte nejaké veci z minulej sezóny. V NHL nikdy neviete. Môžu vás po sezóne vytrejdovať a potom by som to musel vláčiť vlastným lietadlom,“ pousmial sa 23-ročný Košičan, ktorý má za sebou prelomovú sezónu. Zatiaľ čo v minulej sezóne nastúpil v drese Senators iba dvakrát, tentoraz mu na konto pribudlo 61 štartov v najlepšej lige sveta.

„Do sezóny som išiel s cieľom dostať sa do prvého tímu. To sa mi podarilo, stal som sa členom základnej zostavy a verím, že takto to bude pokračovať a ďalej. Najviac pyšný som na to, že ma po prvých pätnástich zápasoch tréner začal stavať proti elitným formáciám súperov. Spoločne s Borowieckim sme boli nasadzovaní proti tým najlepším a takýto prejav dôvery dodá hráčovi sebavedomie,“
pokračoval spokojným hlasom Jaroš.


Okrem deviatich asistencií si na svoje konto pripísal aj premiérový gól. Christián ho zaznamenal v súboji proti Minnesote Wild do siete Devana Dubnyka.

„Ten puk mám samozrejme odložený. V NHL je taký zvyk, že mi ho odovzdali spoločne s takým obrazom, na ktorom je aj fotka celého tímu. Zatiaľ som si ho nechal v Kanade, ale kamarát mi ho neskôr pošle.“


Veľmi príjemnou skúsenosťou sezóny bol aj „otcovský trip“, v rámci ktorého mu robil spoločnosť na cestách otec Igor.

„Otcovský trip začal doma s Coloradom a potom sme spoločne cestovali do Caroliny a St. Louis. Som rád, že mohol aj otec vidieť, ako trávime sezónu a ako to vyzerá počas našich tripov. Myslím si, že si to všetci užili.“K úplnej spokojnosti chýbali iba lepšie výsledky tímu. Senátori nazbierali iba 64 bodov a ocitli sa tak na samotnom dne ligovej tabuľky.

Každý chce samozrejme vyhrávať a ak by sme boli v tabuľke vyššie, tak by to bolo veselšie. Klub však prechádza prestavbou a všetci to teda brali reálne. Chvíľu potrvá, kým bude Ottawa opäť vážnym play-off tímom,“ poznamenal Jaroš v súvislosti s výsledkami i krokmi, ku ktorým sa uchýlilo vedenie Senators. Z tímu totiž postupne uvoľnili po Erikovi Karlssonovi aj ďalšie opory ako boli Mark Stone, Matt Duchene či Ryan Dzingel.Christián Jaroš (14 obrázkov v galérii)

Zatiaľ čo Christián sa ocitol zo svojim tímom na chvoste, jeho bratranec Erik Černák bol naopak súčasťou tímu víťaza Prezidentskej trofeje z Tampy Bay.

Ja mu samozrejme držím palce. Tampa vyrovnala rekord Detroitu v počte víťazstiev a je jasné, že je topfavoritom play-off. Ak sa im podarí získať Stanleyho pohár, tak sa budem tešiť hlavne za Erika. Ak by však vypadli, tak si s Erikom zahrám na šampionáte veľmi rád,“ pousmial sa obranca Ottawy, ktorého v závere sezóny sužovalo zranenie zadného stehenného svalu. Aj preto visel nad jeho účasťou na domácich majstrovstvách sveta menší otáznik.


„Mám tam menšie zranenie, ale nie je to nič vážne. Hral som s tým v závere sezóny a z pohľadu mojej účasti na majstrovstvách sveta to nepredstavuje problém,“ potešil slovenských priaznivcov i reprezentačného trénera Craiga Ramsaya Jaroš. Túto pozitívnu správu tlmočil aj generálnemu manažérovi národného tímu.

„S pánom Šatanom som telefonoval včera a určite sa mu ozvem aj dnes. Isté je, že by som rád odohral aj nejaké prípravné zápasy. Trochu si oddýchnem po dlhej ceste, zvítam sa s rodinou a potom sa rád pripojím k reprezentácii. Aj v Ottawe mi totiž vraveli, aby som si dal krátku pauzičku a nechal doliečiť to zranenie,
“ naznačil svoj najbližší plán 23-ročný zadák.

Účasť na svetovom šampionáte v rodnom meste je pre neho v každom prípade obrovským lákadlom.

„Je to pre mňa splnený sen. Odišiel som ako šestnásťročný a vtedy som si nevedel predstaviť, že si zahrám v Steel aréne ako hráč národného tímu na majstrovstvách sveta. Veľmi sa na to teším,“
uviedol Christián Jaroš a z pohľadu cieľov pre májový turnaj dodal: „Cieľom je jednoznačne postup do play-off. Základnú skupinu chceme teda zvládnuť tak, aby sme si zahrali minimálne štvrťfinále.“

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk