Hokej.sk Hokej.sk

Ľubomír Višňovský: Nemáme na to, aby sme mali medailu
zdroj: TASR

Ľubomír Višňovský: Nemáme na to, aby sme mali medailu

Bývalý slovenský hokejový reprezentant Ľubomír Višňovský si naplno vychutná blížiaci sa šampionát v pozícii diváka. Držiteľ všetkých troch najcennejších medailí bude svojich bývalých kolegov povzbudzovať aj na prvých zápasoch v Košiciach.

Pritom Ľubomír Višňovský mohol byť súčasťou slovenského realizačného tímu na majstrovstvách sveta. Rodák z Topoľčian sa ale rozhodol, že tentokrát tá prednosť svojim koníčkom a rodine. „Nenudím sa. Mám stále čo robiť. Mám svoje koníčky. Venujem sa sebe rodine a deťom. Každé ráno ich vozím do školy a potom na tréningy. Som taký taxikár. Začína teplé počasie, tak budem chodiť na bicykel. Okrem toho sa snažím venovať rôznym hokejovým projektom,“ zhodnotil bývalý slovenský hokejový reprezentant, ktorý ďalej vysvetlil, prečo sa rozhodol nezabojovať o medailu z pozície asistenta trénera: „Mohol som o ňu bojovať, ale no žiaľ nie. Ja som povedal, že pokiaľ tomu nebudem dávať 100%, tak to robiť nebudem. Mal som vždy rád takú slobodu. Keď som skončil profesionálnu kariéru, tak to bola taká úľava, keďže som si mohol povedať, že teraz idem tam a tam a ten čas si v podstate môžem riadiť sám. Teraz si to chránim a nechcem to opäť stratiť. Takto som pánom svojho času. Možno ma to v budúcnosti takto prestane baviť a potom niečo začnem robiť aj na tejto úrovni.“

Ľubomíra Višňovského zaujali medaily, o ktoré zabojujú tí najlepší na májových majstrovstvách sveta v hokeji. „Medaile krásne. Prekvapilo ma aké sú obrovské a ťažké. Bola to profesionálna práca, takže verím, že budú dobre ohodnotené aj u odborníkov,“ zhodnotil Višňovský.

Bývalý 42-ročný reprezentant sa môže pochváliť kompletnou zbierkou cenných kovov zo svetových šampionátov. Zlatá, strieborná a bronzová medaila je na teraz niekde zapotrošená. „Mal som ich pekne vystavené, ale tým, že som sa sťahoval do domu, tak to mám hodené v škatuli. Mám už na to aj miesto, len musím ich tam dať. V starom byte som mal na to vitrínu, kde som mal aj rôzne ocenenia. V dome na tom musím ešte popracovať.“

Podľa Ľubomíra Višňovského, Slováci na základe papierových predpokladov šancu na medailu nemajú. „Ako sa hovorí zo srandy, tak tie šance sú 50 na 70. Reálne sa môže niečo stať. Brankár dá roletu, no papierovo tak na to nemáme, aby sme mali medailu. Je to však šport a tam nevieš čo sa môže stať. Outsider môže zrazu vyškoliť favoritov. Uvidíme ako to všetko sadne. Človek nikdy nevie a v tom je aj ten šport krásny,“ dodal na záver Višňovský.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

ProFutbal.sk