HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Thornton trafil do hlavy Noseka. Tréner Vegas očakáva trest
zdroj: foto TASR-AP

Thornton trafil do hlavy Noseka. Tréner Vegas očakáva trest

Útočník San José Sharks Joe Thornton môže očakávať telefonát z oddelenia NHL pre bezpečnosť hráčov. Počas prehry 3:6 v Las Vegas totiž zinkasoval vyšší trest po tom, čo zasiahol do hlavy útočníka Zlatých Rytierov Tomáša Noseka. Stalo sa tak necelé tri minúty pred koncom zápasu.

Thornton zasiahol Noseka do hlavy ľavým ramenom. Český útočník sa našťastie vrátil na striedačku bez negatívnych následkov. Príjemný moment to však pre neho určite nebol.

„Nepochybujem o tom, že to budú kompetentní riešiť,
“ vyslovil sa tréner Golden Knights Gerard Gallant. „Bol to jasný úder do hlavy a som zvedavý, čo s tým urobia.“

Samotný „Jumbo Joe“ po stretnutí svoj hit obhajoval. „Ledva som ho zasiahol. Vracal sa tam a nedával pozor. Takéto strety k hokeju patria. Mňa osobne takto trafí môj syn šesťkrát denne. Jednoducho bol v nešťastnej pozícii. To je všetko.“

V prípade Thorntona však išlo už o druhý incident vo Vegas. V marci ho potrestali pokutou 2500 dolárov za faul hokejkou na útočníka Golden Knights Ryana Reavesa.

A keďže je to vo Vegas tradične aj o šou, ponúkame aj jednu perličku. Pred tretím súbojom proti San José sa uskutočnila verejná svadba fanúšikov Golden Knights.

Autor: Nbcsports.com

Najnovšie z klubu: Las Vegas

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk