HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ešte stále môžete zažiť jedinečnú atmosféru šampionátu
zdroj: jäzva

Ešte stále môžete zažiť jedinečnú atmosféru šampionátu

Organizačný výbor 2019 IIHF majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji na Slovensku ponúka ďalším záujemcom možnosť stať sa súčasťou stretnutia najlepších svetových hokejistov a nahliadnuť do zákulisia turnaja. Štyri týždne pred začiatkom šampionátu dopĺňa dobrovoľnícke rady a dáva možnosť prihlásiť sa tým, ktorí majú vášeň pre najrýchlejšiu kolektívnu hru na svete a chcú pomôcť pri organizácii podujatia.

Koordináciu a hladký priebeh šampionátu zaisťuje organizačný výbor, ale samotní fanúšikovia i hráči sa na štadiónoch i mimo nich budú stretávať prevažne s dobrovoľníkmi. Sú dôležitou súčasťou každého veľkého podujatia, bez ich pomoci by sa nemohli zorganizovať ani 2019 IIHF MS v ľadovom hokeji.

Pre dobrovoľníkov je vytvorených viacero pozícií. Pomáhajú s organizáciou pred arénami i priamo v nich, starajú sa o zázemie pre novinárov, hokejové tímy či informovanosť návštevníkov. Prvotný nábor sa konal od septembra do konca decembra minulého roka. 

„Mali sme informácie od potenciálnych záujemcov, že do konca decembra si nevedeli upresniť svoje časové záväzky smerom k májovému šampionátu, a preto sa nestihli registrovať. Z toho dôvodu sme sa necelý mesiac pred turnajom rozhodli otvoriť ešte raz dobrovoľnícky systém a ponúknuť možnosť prihlásiť sa všetkým, ktorým to už časové možnosti dovoľujú.  Už v prvom kole sme zaznamenali veľký záujem o dobrovoľnícku činnosť,“ hovorí riaditeľka komunikácie 2019 IIHF MS Michaela Grendelová.


Terajší nábor potrvá do 30. apríla. Obsadzovať sa budú voľné miesta v administratíve, miesta usporiadateľov a pozície v logistike.

Dôležitým predpokladom je vek aspoň 18 rokov, znalosť anglického jazyka, bezúhonnosť, nekonfliktné vystupovanie a ochota byť k dispozícii organizátorom. Je možné si vybrať, či chce záujemca pomáhať v Bratislave alebo v Košiciach. V tejto fáze už hľadáme dobrovoľníkov na konkrétne pozície, nie je možné, aby časť šampionátu strávil záujemca v jednom a časť v druhom organizátorskom meste,“ dodala Michaela Grendelová.

Pracovný čas dobrovoľníka závisí od jeho pozície a dohody medzi ním a prideleným manažérom resp. supervízorom dobrovoľníkov. Na 2019 IIHF MS by sa malo podieľať okolo 700 dobrovoľníkov. Košice, v ktorých bude hrať slovenský tím, sa stanú dočasným domovom pre 300 dobrovoľníkov, zvyšní budú pomáhať organizátorom v Bratislave. Záujemcovia o funkciu dobrovoľníkov sa rovnako ako v prvom kole môžu registrovať na oficiálnej stránke šampionátu v špeciálne vytvorenej kategórii pre dobrovoľníkov.


Práca dobrovoľníka nie je honorovaná, vykonáva ju v prospech iných. Dobrovoľníci však majú šancu získať nezaplatiteľné skúsenosti, spoznajú šampionát „z druhej strany“ a stanú sa súčasťou najväčšieho športového podujatia na Slovensku v roku 2019. Odmenou pre nich bude aj balíček oblečenia z limitovanej kolekcie, ktorý im po skončení turnaja bude pripomínať spolu s certifikátom, ako strávili májové dni v roku 2019. Zaistené majú stravovanie a pitný režim na celý deň a taktiež bezplatnú dopravu v mestskej hromadnej doprave. 

Nájsť si v dnešnom hektickom svete čas a zdarma pomáhať pri organizácii šampionátu je znak výnimočnosti. Dobrovoľníci sú pre nás nesmierne cenní, výnimoční ľudia. Bez nich by sme hokejový šampionát nezorganizovali. Oceňujeme postoj každého záujemcu, ktorý sa prihlásil alebo sa ešte prihlási,“ povedal riaditeľ organizačného výboru 2019 IIHF MS Igor Nemeček.

Väčšina doteraz prihlásených dobrovoľníkov sú študenti, dopĺňajú ich aj ľudia v seniorskom veku. Okrem slovenských, ktorí nie sú iba z Bratislavy a Košíc, sa ozvali organizátorom aj záujemcovia z celej Európy, ale aj z Kanady, USA či Nového Zélandu.

Bližšie informácie o dobrovoľníckej práci sú na webe:

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk