HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Grimaldi pomenoval hokejku po starom otcovi, v Dallase ňou otvoril účet
zdroj: foto TASR-AP

Grimaldi pomenoval hokejku po starom otcovi, v Dallase ňou otvoril účet

Keď sa opýtali Rocca Grimaldiho na to, komu venuje svoj prvý gól v play-off, nemusel dlho rozmýšľať.

Útočník Nashville Predators totiž pred štartom druhého zápasu na ľade Dallasu pomenoval svoju hokejku "Frankie". Urobil tak na počesť zosnulého starého otca. V 24. minúte zápasu potom s takto premenovanou hokejkou strelil prvý gól zápasu a nasmeroval tak Predátorov na cestu za víťazstvom 3:2 po predĺžení.

zdroj: nhl.com

"Poradil mi to otec. Povedal, aby som si pomenoval hokejku. Nazval som ju "Frankie", pretože som si uvedomil, že je práve výročie smrti môjho starého otca Franka. Spomenul som si, ako ma povzbudzoval pred mojim prvým zápasom v play-off. Bolo to vtedy ťažké, ale pomohol mi," uviedol Grimaldi pre nhl.com.

Grimaldi nastúpil na svoj prvý play-off zápas po troch rokoch. Naposledy si vyraďovaciu časť zahral ešte ako hráč Floridy v roku 2016. V prvom zápase série Nashville proti Dallasu bol iba náhradníkom na tribúne. Teraz dostal dôveru a tú hneď pretavil v gól.

"Streliť play-off gól s hokejkou pomenovanou po mojom starom otcovi predstavuje špeciálny moment pre mňa, ale aj pre celú našu rodinu," zdôraznil Rocco. 

Grimaldiho starý otec bol krajčírom v Chicagu a jeho služby využívali často aj hráči Blackhawks. Za odmenu mu zvykli ponúkať vstupenky na domáce zápasy. Hrdý člen rodiny s talianskymi koreňmi ich však nikdy neprijal, pretože sa nechcel cítiť ako dlžník. 

"On bol jednoducho taký. Chcel si urobiť svoju prácu, ale nechcel byť stredobodom pozornosti. Bol to skvelý otec a skvelý dedo," dodal Grimaldi.Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nashville Predators

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

ProFutbal.sk