HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Koniec zlatej éry Tučniakov? Prestavbe sa asi v Pittsburghu nevyhnú
zdroj: foto TASR-AP

Koniec zlatej éry Tučniakov? Prestavbe sa asi v Pittsburghu nevyhnú

Ten zdrvujúci pohľad pozná každý tréner, ktorý vkročí do šatne tesne po tom, čo jeho tím práve vypadol z play-off. Hrobové ticho, zvesené hlavy a prázdnota.

Presne takýto pohľad sa naskytol Mikovi Sullivanovi po tom, čo jeho Penguins prehrali na domácom ľade s New Yorkom Islanders 1:3 a s vyraďovacou časťou sa rozlúčili bez jediného víťazstva.

„Chvíľu potrvá, kým to rozdýchame a všetko si to zhodnotíme s chladnými hlavami,“ rozhovoril sa Sullivan. „Ja mám obrovský rešpekt pred všetkými hráčmi, ktorých mám v tíme. Sú to skvelí ľudia. Majú charakter. Sú to skvelí hokejisti a aj náš trénerský štáb odvádzal výbornú prácu. Je pre mňa privilégiom viesť tento tím z pozície hlavného trénera.“

Slová sú to pekné, no faktom je, že vypadnutie v prvom kole v Pittsburghu v pláne nebolo. Objavili sa už aj slová o konci éry silného tímu vedeného osobnosťami formátu Sida Crosbyho a Jevgenija Malkina.


Koniec éry to ešte byť nemusí, no faktom je, že k nejakej rekonštrukcii kádra určite dôjde. V ére platových stropov je to napokon prirodzené.

„Určite sme mali vyššie očakávania. Stanovené ciele sme nesplnili a budeme si to musieť zhodnotiť. Poučiť sa a zlepšiť sa. Potrebujeme nájsť niekoľko odpovedí, ale aké tie odpovede budú, to je ešte teraz ťažko povedať,“
zamyslel sa Mike Sullivan.

„Každý rok sa snažíme vyhrať pohár,“
nadviazal center Jevgenij Malkin. „Nemôžete vymeniť celý tím. Generálny manažér Jim Rutherford možno vymení pár hráčov, ale systém, tréneri a základ tímu ostanú. Musíme jednoducho odviesť lepšiu prácu.“

Je takmer isté, že v súvislosti s možnými odchodmi sa bude spomínať meno Phila Kessela. Tak je tomu už tretí rok po sebe.

„Neviem čo bude. Múdrejší budeme v lete,“
zareagoval Kessel.

Penguins sa podľa všetkého pokúsia o omladenie. Naznačovala to už februárová výmena 31-ročného Dericka Brassarda s 27-ročným Rileyom Sheahanom za 26-ročného Nicka Bjugstada s 22-ročným Jaredom McCannom. Aktuálne play-off síce neukázalo výhodnosť tejto výmeny, no z pohľadu budúcnosti sa môžu dostaviť aj pozitívne efekty.

zdroj: nhl.com

zdroj: triblive.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pittsburgh Penguins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk