Hokej.sk Hokej.sk

Ovečkina rozčertilo zranenie Oshieho, Brind´Amour: Ledva sa ho dotkol
zdroj: foto TASR-AP

Ovečkina rozčertilo zranenie Oshieho, Brind´Amour: Ledva sa ho dotkol

Po štyroch zápasoch série medzi Washingtonom a Carolinou je stav nerozhodný 2:2. Hurricanes uspeli aj vo svojom druhom domácom zápase a po triumfe 5:0 tentoraz pridali víťazstvo 2:1.

Hosťom z hlavného mesta nestačil jediný gól Alexandera Ovečkina, no kapitána Capitals poriadne vytočilo zranenie spoluhráča T. J. Oshieho. Toho poslal do mantinelu hitom Warren Foegele. 

"Pri mantineloch vidíte bežne aj horšie súboje," bagatelizoval hit svojho hráča tréner Caroliny Rod Brind´Amour. "Podľa mňa tam bol Oshie trochu nešikovný. Warren ho ledva zasiahol. Trochu do neho ťukol, ale nebolo to niečo hrozivé. Rozhodcovia ho predsa ani len nepotrestali. Mal smolu, pretože nešťastne narazil do mantinelu ramenom. Nikto z nás nevidí zranenia rád, ale v tomto prípade nebol Oshie pripravený na hit a preto to dopadlo takto."


"My máme viac zranených ako oni. Ja sa však o ich tím nestarám," pridal Brind’Amour. 

Inak videl situáciu Alexander Ovečkin, ktorý bol poriadne rozzúrený už po samotnom ataku na svojho spoluhráča.

"Videli ste to? Čo si o tom myslíte?" pýtal sa po zápase novinárov Ovečkin. "Ja som bol na ľade, sledoval som puk a nevidel som teda dobre, čo sa tam stalo. Musím si to pozrieť ešte raz, ale nemyslím si, že to bolo čisté. Načo máme stále tie mítingy s rozhodcami, keď potom za takýto zákrok nevidí hráč žiadny trest? Potom sa hráči nemusia báť zraniť súpera. Je to špinavá hra a nevidel za to ani dve minúty. Mali to riešiť inak."

"Bol to extrémne nebezpečný hit a Oshie sa istý čas v našej zostave neobjaví," odprezentoval svoj názor tréner Washingtonu Todd Reirden.

"T.J. hrá srdcom a dušou. Musíme teraz nájsť spôsob, ako bude mať jeho strata pozitívny dopad na náš tím. Je to líder a hráč, ktorý vždy bojoval za náš tím. Teraz musíme bojovať my za neho," zamyslel sa brankár Braden Holtby.


Zdroj: NBCsports.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Carolina Hurricanes

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk