HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Capitals čelia hrozbe vypadnutia, Ovečkina rozčertil neuznaný vyrovnávajúci gól
zdroj: foto TASR-AP

Capitals čelia hrozbe vypadnutia, Ovečkina rozčertil neuznaný vyrovnávajúci gól

Obhajca Stanleyho pohára z Washingtonu bude musieť zabojovať o postup do druhého kola v rozhodujúcom siedmom zápase. Na ľade Caroliny Hurricanes totiž utrpel prehru 2:5 a séria sa tak vracia do hlavného mesta.

Po šiestom zápase sa veľa hovorilo o situácii z polovice tretej tretiny. Kapitán hostí Alexander Ovečkin dokázal vyrovnať na 3:3, no rozhodcovia po videokonzultácii gól neuznali. Dôvodom bol atak na brankára Petra Mrázka.

"Neviem čo tam videli. Z môjho pohľadu tam bol jasný voľný puk, ktorý som dorazil do bránky. Mrázek absolútne netušil, kde ten puk je. Ale v poriadku, je to už za nami. Ideme ďalej, pretože s týmto už nenarobíme nič," skonštatoval po zápase Ovečkin, ktorý bol bezprostredne po verdikte viditeľne rozčúlený. V predposlednej minúte zinkasoval trest 2+10 za seknutie, keď zbytočne sekol súpera a následne ironicky zatlieskal rozhodcom.

Spokojný s verdiktom rozhodcov nebol ani tréner Todd Reirden: "Zo striedačky sme to videli inak. Aj naši hráči, ktorí boli pred bránkou vraveli, že tam bol voľný puk. Podľa našich videokonzultantov bol puk stále v hre. Vykonali však svoje rozhodnutie."

zdroj: nhl.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Washington Capitals

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

ProFutbal.sk