HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Nashville zavládlo silné sklamanie. Subban: Toto ma byť náš rok
zdroj: TASR/AP

V Nashville zavládlo silné sklamanie. Subban: Toto ma byť náš rok

Prvé kolo play-off v NHL sa stalo cintorínom favoritov. Prvýkrát v histórii skončili hneď na úvod všetci štyria víťazi divízií. Okrem Tampy Bay, Calgary a Washingtonu si môžu letné dovolenky objednávať aj hráči Nashville Predators.

Predátori boli pritom presvedčení o tom, že majú všetky predpoklady pre dlhú jazdu vyraďovacou súťažou. Koniec-koncov, cez prvé kolo sa dostali zakaždým od roku 2015 a pred dvomi rokmi to dotiahli až do finále.

„Je to veľké sklamanie,
“ vyznal sa zo svojich pocitov generálny manažér David Poile. „Všetko bolo na správnom mieste. Teda aspoň na papieri. Naozaj som veril, že máme tím, ktorý môže zabojovať o Stanleyho pohár.“

Predators sa však počas celej sezóny trápili s presilovými hrami. A tento problém sa naplno prejavil aj v play-off. Hráči Nashville nevyužili v sérii proti Dallasu ani jednu z pätnástich presiloviek.


Pred rokom získali Predátori Prezidentskú trofej a v druhom kole neuspeli v rozhodujúcom siedmom zápase. Poile preto veril, že zloženie tímu netreba meniť a má všetky predpoklady k úspechu. To potvrdila aj tohtoročná obhajoba prvenstva v Centrálnej divízii.

„Toto mal byť náš rok. Chceli sme urobiť ďalší krok dopredu a našim hlavným cieľom bol Stanleyho pohár,“
zamýšľa sa obranca P.K. Subban. „Trajektória nášho pôsobenia v play-off je však bohužiaľ opačná. Najprv sme boli vo finále, potom v druhom kole a teraz sme skončili ešte skôr. Ťažko to stráviť.“

Poile sa už nechal počuť, že si teraz sadne spoločne s manažmentom, trénerom Petrom Laviolettom, jeho asistentmi a aj hráčmi. Cieľom bude nájsť príčiny neúspechu.

„Našim cieľom bolo uspieť v play-off a zjavne sme teda neodviedli dostatočne dobrú prácu,“
skonštatoval tréner Laviolette, ktorý má kontrakt s Nashville až do konca sezóny 2020-21.


Isté je, že v Nashville musia vyriešiť niekoľko problémov:

Presilové hry


Už v základnej časti boli presilové hry Predators najhoršie v lige. V sérii proti Dallasu nevyužili ani jednu zo šestnástich. Štyri z nich mali k dispozícii v šiestom zápase, vrátane jednej v záverečných dvoch minútach riadneho hracieho času. Podľa Lavioletta urobili všetko preto, aby to zlepšili. Dokonca najali aj externého konzultanta. Nepomohlo však nič.

Elitný útok nezabral


Hráči elitnej formácie Filip Forsberg, Ryan Johansen a Viktor Arvidsson predviedli výbornú základnú časť. Arvidsson dokonca stanovil klubový rekord, keď strelil 34 gólov v 58 zápasoch. Johansen si vytvoril osobné maximum s 50 asistenciami. Toto trio však zaznamenalo v šiestich zápasoch proti Dallasu iba štyri body. Arvidsson mal dokonca v štatistikách nulu. Prvý útok Stars bol naopak dominantný. Tento útok pritom ostane pohromade minimálne do roku 2022, pričom Arvidson podpísal zmluvu na ďalších päť sezón a Johansen do júna 2025.

Zmluvné limity


Poile uviedol, že z pohľadu rozpočtového stropu mu chýba väčšia flexibilita. V júli absolvuje rokovania s kapitánom Romanom Josim, ktorý sa stane voľným hráčom. V Nashville však už na svoju obranu vyčerpali značnú časť rozpočtu. Subban vlastní zmluvu na ďalšie tri sezóny, pričom každoročne zarobí deväť miliónov. Ryan Ellis si príde na 6,25 milióna až do roku 2027. Vyššie peniaze očakáva aj nováčik Dante Fabbro, ktorý zaujal a v novej sezóne by mal dostávať ešte viac času na ľade.

Veľkým sklamaním bol príchod Kyle Turrisa. Dvadsaťdeväťročný center prišiel vlani z Ottawy v pozícii produktívneho hráča, no v 55 zápasoch zaznamenal iba 23 bodov.  

V snahe o oživenie údernosti v presilovkách angažoval Poile počas sezóny Briana Boyla z New Jersey a Wayne Simmondsa z Philadelphie. Ani jeden z nich nestrelil v play-off gól. Simmonds sa stane v lete voľným hráčom.

Výmena Subbana?


Najštedrejšie platený hráč Nashville zaznamenal iba 31 bodov, no pre zranenie odohral len 63 zápasov. Samotný Subban dobre chápe, že vo svojej pozícii musí byť lídrom tímu. Tým však v tejto sezóne nebol a aj preto sa špekuluje o jeho výmene.

„Ja verím, že budem pokračovať v Nashville a pomôžem tomuto klubu získať Stanleyho pohár,“
vyslovil sa na túto tému P.K. Subban.

Zdroj: miamiherald.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nashville Predators

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk