HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Miškovec povedie mladý Slovinec
zdroj: jäzva

Miškovec povedie mladý Slovinec

Maďarského účastníka slovenskej Tipsport ligy DVTK Jegesmedvék Miškovec povedie v nasledujúcej sezóne Marcel Rodman. Bývalý slovinský reprezentant prevezme taktovku po Kanaďanovi Glenovi Hanlonovi, ktorý sa rozhodol nepredĺžiť kontrakt.

Tridsaťsedemročný bývalý útočník Rodman ukončil hráčsku kariéru v sezóne 2017/18. V tej uplynulej pôsobil ako asistent trénera v Medveščaku Záhreb a neskôr ako hlavný kormidelník v rodných Jeseniciach, s ktorými vyhrali striebro v slovinskej lige. Počas aktívnej kariéry pôsobil v domácej súťaži, EBEL, KHL, nemeckej DEL a vyskúšal si aj juniorské zámorské súťaže. V roku 2001 ho draftoval Boston, no v zámorí sa nepresadil.

"Teším sa na novú výzvu. Viem, koľko času a energie investujú do hokeja v Maďarsku, takže sa neviem dočkať práce s ľuďmi, ktorí chcú dosiahnuť svoje ciele. Slovenská Tipsport liga má vysokú úroveň a hrá v nej množstvo talentovaných hráčov," povedal pre oficiálnu stránku klubu.

Hanlon viedol "ľadových medveďov" v premiérovej sezóne tímu v Tipsport lige. V základnej časti obsadili zo ziskom 87 bodov 8. miesto, v následnom predkole play off však v maďarskom derby podľahli MTK Budapešť.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: DVTK Jegesmedvek Miskolc

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk