HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Žraloci cítili po prehre nespravodlivosť. Bolo to zakázané uvoľnenie, alebo nie?
zdroj: foto TASR-AP

Žraloci cítili po prehre nespravodlivosť. Bolo to zakázané uvoľnenie, alebo nie?

Séria medzi San José a Coloradom je po dvoch zápasoch vyrovnaná. "Lavíny" dokázali na ľade "Žralokov" zvíťaziť 4:3, no po zápase sa veľa hovorilo aj o situácii, ktorá predchádzala gólu Tysona Barrieho na 1:2.

Pred samotným gólom Barrieho totiž vyhodili hostia puk zo svojho pásma a ten sa snažil za bránkou Sharks dokorčuľovať Mikko Rantanen. Pri puku bol však prvý obranca Marc-Edouard Vlasic a aj jeho obranný partner Brent Burns očakával hvizd rozhodcu. Ten však neprišiel, hra pokračovala a Barrie strelil svoj prvý gól v play-off v kariére. 

"Bolo to správne rozhodnutie. Očakávam, že zajtra sa nám liga ospravedlní," uviedol s irónou v hlase Vlasic. Nepriamo tak narážal aj na ospravedlnenie ligy, ktoré sa malo dostať tímu Las Vegas za päťminútové vylúčenie Codyho Eakina v poslednom súboji série proti Sharks.

Tréner Colorada Jared Bednar pripomenul veľmi podobnú situáciu z prvého duelu série. Vtedy o puk bojovali J. T. Compher s Erikom Karlssonom a rozhodcovia rozhodli v prospech San José.

"Podľa mňa to bola rovnaká situácia a vtedy to rozhodli v prospech Karlssona. Mal totiž vnútornú stranu. V tomto prípade mal Mikko slušnú rýchlosť, mieril do správnej oblasti a v rámci súboja o puk mal rovnako tak vnútornú stranu. Ja som to teda videl tak, že Mikko tam bol prvý a aj ten puk získal," prezentoval svoj postoj Bednar.

"Nie je podstatné, čo si o tom myslím ja," poznamenal tréner San José Peter DeBoer. "Naši hráči to tam nesprávne pochopili a poľavili. Dali si relax a utŕžili lekciu z toho, že toto si dovoliť nemôžu. Obzvlášť v play-off si musíte byť istý každým detailom."zdroj: nhl.com

Barrieho gól dostal Colorado do vedenia, ktoré potom podčiarkol gólom na 3:1 Matt Nieto. Podľa Vlasica však mali "Žraloci" vyťažiť viac z prvej tretiny, ktorú vyhrali iba 1:0.

"Za stavu 1:0 sme mali tlak a ďalšie šance. Mali sme ich doraziť a namiesto toho sme ich nechali žiť,"
 priznal Vlasic, na ktorého nadviazal Logan Couture. "Po prvej tretine sme mali vyhrávať o dva či tri góly. Šance sme na to mali. Namiesto toho sa vrátili do hry a výsledok otočili. V tejto chvíli som osobne veľmi frustrovaný a sklamaný. Musíme to však hodiť za hlavu a pripraviť sa na tretí zápas."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: San Jose Sharks

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

ProFutbal.sk