HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Sukeľ vníma Spartu ako novú kariérnu výzvu
zdroj: foto jäzva

Sukeľ vníma Spartu ako novú kariérnu výzvu

Na reprezentačný zraz do Popradu prichádzal ako hráč Slovana Bratislava, no už o deň neskôr pri jeho mene svietila pražská Sparta. Matúš Sukeľ vymení hlavné mesto Slovenska za metropolu našich západných susedov.

„So Spartou sme komunikovali už počas sezóny a teraz som využil šancu na prestup. Verím, že sa tam presadím a že to bola pre mňa dobrá voľba,“ okomentoval zmenu dresu 23-ročný odchovanec Liptovského Mikuláša.

Šikovnému centrovi sa po klubovej sezóne črtali viaceré možnosti, no napokon ho presvedčil práve úprimný záujem Sparty.

Chceli ma veľmi a to ma oslovilo. Samozrejme, Sparta je navyše veľká značka a vnímam to ako zaujímavú kariérnu šancu,“ pokračoval M. Sukeľ, podľa ktorého ho z pohľadu možného zotrvania v Slovane neoslovil nikto. 

Sukeľ, Loibl (2)


„Skončila sa mi zmluva a potom bolo ticho. Spoločne s ostatnými chalanmi ešte čakáme na vyrovnanie podĺžností,“ uviedol na margo svojho doterajšieho zamestnávateľa bronzový medailista z majstrovstiev sveta do 20 rokov z roku 2015. Prestup do slávneho českého klubu vníma ako novú kariérnu výzvu.

„O konkrétnych cieľoch sme sa ešte nebavili, ale všetci vieme, že sa Sparte v posledných rokoch veľmi nedarilo. Chcú to zmeniť a verím, že im v tomto úsilí pomôžem,
“ uzavrel Matúš Sukeľ.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk