Vlani v play-off vybuchol, teraz je z Grubauera skala zo Skalistých hôr
zdroj: foto TASR-AP

Philipp Grubauer pozná veľmi dobre definíciu sladko-trpkého pocitu. V minuloročnom play-off oslávil s Washingtonom zisk Stanleyho poháru, no vďačil za to výkonom kolegu Bradena Holtbyho.

Nemecký brankár inkasoval v prvých dvoch play-off stretnutiach proti Columbusu osem gólov a Capitals prehrávali 0:2. Tréner Barry Trotz ho tak posadil na lavičku a do bránky sa už v drese Washingtonu nedostal.

„Určite som sa z toho poučil,
“ priznáva s odstupom roka Grubauer. „Poučil som sa a posunul som sa dopredu.“

Grubauer vymenil hlavné mesto USA za Skalisté hory a v Colorade zažíva úplne iné play-off. Vo štvrtom súboji druhého kola play-off proti San José podal fantastický výkon, zneškodnil všetkých 32 striel Žralokov a vychytal svoju prvú nulu vo vyraďovacej časti.

Išlo pritom o prvý shutout Colorada od roku 2010 (Craig Anderson vtedy vychytal triumf 1:0 po predĺžení nad Sharks).

Okrem Grubauera si v histórii Colorada (predtým Quebec Nordiques) pripísali čisté konto v play-off iba štyria brankári – Patrick Roy, David Aebischer, Dan Bouchard a spomínaný Anderson. Aby toho nebolo málo, Philipp sa stal zároveň prvým Nemcom so shutoutom v play-off.

„Urobil nám zápas ľahkým,“
pousmial sa obranca Erik Johnson. „Ak máte brankára, ktorý vás podrží takýmto spôsobom, tak sa hrá ľahšie. Chytal výborne a my v neho veríme.“

Grubauer má od 17. marca vysoko pozitívnu bilanciu 12-3-2. Tréner Jared Bednar uviedol, že v závere druhej tretiny zabránil svojimi zákrokmi pri brejkových situáciách San José mozgovej mŕtvici.

Keď sme to potrebovali, podržal nás kľúčovými zákrokmi. Z jeho strany to bol veľký výkon. Bez debaty,“ zdôraznil Bednar.

Nemecký brankár zavrel kostllivcov z minulosti do skrine a v tomto play-off je z neho sebavedomý gólman, ktorý dokáže viesť tím k víťazstvám. A presne to Colorado potrebovalo.

zdroj: nhl.com

Zdroj: Denverpost.com