Hokej.sk Hokej.sk

Fínsko prevýšilo Kanadu hráčmi z domácej ligy, Rajala: Kakko bol fantastický
zdroj: jäzva

Fínsko prevýšilo Kanadu hráčmi z domácej ligy, Rajala: Kakko bol fantastický

V úvodnom zápase košickej A-skupiny na MS v hokeji pútal najväčšiu pozornosť fínsky útočník Kaapo Kakko. Fínski fanúšikovia mu venovali najväčší aplauz už pred zápasom, mladík sa im odmenil skvelým výkonom. Podčiarkol ním vydarený vstup svojho tímu do turnaja, Kanaďania sa naopak nevyšli slabšiemu úvodu.

Pre zámorské tímy sú často typické nevýrazné výsledky v úvode šampionátu. Najmä v prvých minútach zápasu s Fínskom bolo vidieť, že kanadskí hráči majú problém so širším európskym klziskom. Postupne sa ich výkon zlepšil, ale rozbehnutých Fínov už neprekvapili. "Bol to pre nás ťažký štart do turnaja, čelili sme silnému súperovi. Od úvodu zápasu sme mali hrať dôraznejšie v defenzíve, v tom sa musíme zlepšiť. Turnaj bude ešte dlhý a verím, že naša sila pôjde nahor," uviedol kapitán Kanady Kyle Turris.

Príjemnejšie pocity prežívali Fíni. Tí si už v úvodnom zápase dokázali poradiť s jedným z najväčších favoritov šampionátu. Predčili ho herne aj gólovo, tím zložený najmä z hráčov z európskych líg mal navrch po väčšiu časť zápasu. "Nedávno sme v Česku absolvovali ťažké zápasy, ktoré nás dobre pripravili na náročný štart do MS. Mali sme dobrý úvod, po ktorom sme si stále viac a viac verili. Je to pre nás cenné víťazstvo na úvod turnaja," konštatoval útočník Toni Rajala. Víťazstvo nad Kanadou je cenné pre každý tím, Fínov nevynímajúc. "Toto víťazstvo v úvode turnaja je pre nás dôležité a nepochybujem o tom, že nás správne naštartuje do ďalšieho turnaja. Bude to náročné obdobie, preto je skvelé, že sme ho ideálne začali," poznamenal Rajala.

Už počas predzápasového predstavovania hráčov sa najväčší aplauz ušiel Kaapovi Kakkovi a ten si potlesk stoviek fínskych divákov vyslúžil aj počas stretnutia. V 7. minúte vydareným únikom zo stredného pásma zahanbil defenzívu Kanady, neskôr sa dostal do viacerých príležitostí a skóre uzavrel gólom do prázdnej bránky. Jasná voľba pri vyhlasovaní najlepšieho hráča Fínska. "Výborne nás podržal brankár Lankinen, no Kakko bol fantastický. Ukazuje, že už teraz je dôležitý hráč pre tím. Hral výborne a je až neuveriteľné, že má iba 18 rokov. Je to budúci hráč NHL," zložil Rajala kompliment útočníkovi s ročníkom narodenia 2001.

Kredit fínskemu víťazstvu dodal aj fakt, že severania majú na súpiske iba dvoch hráčov z NHL, naopak až 12 z domácej súťaže. "Sme hrdí na to, že môžeme hrať na MS a vážime si to. Toľko hráčov z domácej ligy niečo hovorí o jej sile. Je to však na trénerovi, akých hráčov zvolí," dodal Rajala.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Finsko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

ProFutbal.sk